בטורקיה צופים הרעה נוספת ביחסים עם ישראל: "סוף לבריונות של חיל הים"

בכיר טורקי אמר בסוף השבוע לעיתון "זמאן" כי טורקיה תוודא ש"המזרח התיכון לא יהיה יותר מקום שבו חיל הים הישראלי יכול להפגין את הבריונות שלו נגד כלי שיט אזרחיים". בכלי התקשורת בטורקיה מתכוננים להחמרה נוספת ביחסי שתי המדינות ודיפלומט טורקי לשעבר מזהיר: "ישראל אחראית למקרי המוות על הספינה"

משבר חסר תקדים (חדשות 2)

בעוד גורמים מדיניים בכירים בישראל ובקהילה הבינלאומית מביעים תקווה ומנסים מתחת לפני השטח ומעליו למנוע מתיחות מסוכנת בין שני הצבאות הגדולים במזרח התיכון, בעיתונות הטורקית מתכוננים להרעה נוספת ביחסים שבין ירושלים לאנקרה.

"המזרח התיכון לא יהיה יותר מקום שבו חיל הים הישראלי יכול להפגין את הבריונות שלו נגד כלי שיט אזרחיים", אמר בסוף השבוע בכיר טורקי לעיתון "הורייט".

הגורם הרשמי התייחס להודעה של שר החוץ הטורקי אחמט דבוטאולו, ובמיוחד למשפט שנאמר על ידו כי "טורקיה תנקוט בכל האמצעים שיבטיחו את ביטחונם של כלי שייט במזרח הים התיכון". דברים אלה מושכים את מרבית תשומת הלב של התקשורת במזרח התיכון, והפירוש למילים "כל האמצעים" - עדיין פתוחה לפרשנות.

דיפלומט לשעבר: "ישראל אחראית למוות"

אוזדם סנברק, לשעבר שגרירה של טורקיה לאו"ם, אמר היום לעיתון הטורקי "זמאן" כי החלק בדוח פאלמר שמתרכז במצור הימי על רצועת עזה נוגד דוח אחר של הארגון שקובע כי המצור אינו חוקי. בדבריו, הצביע השגריר הטורקי על דוח של ועדת האו"ם לזכויות אזרח בז'נווה.

סנברק הוסיף ואמר כי הדוח "אינו מרפה את ידיה של טורקיה". "האחראית למקרי המוות על הספינה היא ישראל, ומהסיבה הזו היא צריכה להתנצל ולהעביר פיצויים למשפחות", אמר הדיפלומט הטורקי לשעבר. "עם זאת, ישראל לא מבינה את זה ועושה טעות היסטורית".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת