העולם מתלהב מהפגנת הענק בישראל

רשתות התקשורת הבינלאומיות מדווחות, לא לראשונה, על המחאה החברתית בישראל. "המחאה כאן אחרת לגמרי מזו בעולם הערבי", אמר כתב BBC בישראל, אבל הטלוויזיה הפרסית דווקא מוצאת קשר למדיניות הישראלית: "המפגינים זועמים על המדיניות של ממשלת ישראל בהתנחלויות"

הפגנת הענק בישראל אמש, מושכת את תשומת ליבו של העולם כולו. בין הדיווחים על המתיחות מול טורקיה, עלו גם ידיעות נרחבות על ההפגנות.

דון דוניסון, כתב BBC, הגיע לתל אביב והעביר בשידור ישיר את ההפגנה. "האם ההפגנות מושפעות מהמחאות בעולם הערבי?", שאל המגיש באולפן. "ובכן, הבעיות כאן אחרות לגמרי", השיב הכתב. "הבעיה היא שכאן, מחירי המחיה גבוהים יותר מארצות הברית ומבריטניה, אבל איש לא ירים כאן יד, לא תראה כאן אלימות בגלל זה".

סוכנות הידיעות AP חיפשה את השלטים המעניינים ומצאה את השאלה: "איפה הרובין הוד שלנו?".

"השלטון עוצר את תנועת הרכבות"

הכותרת בעיתונות הפרסית זעקה: "מאות אלפי ישראלים יצאו להפגין נגד המונופולים". הקריין האירני הכריז, "המפגינים זועמים על הדרך שבה השלטון מנהל את הכלכלה ומרחיב את ההתנחלויות, מזרים כספים לפעילות בשטחים הכבושים". הטלוויזיה האירנית הודיעה גם שרשת הרכבות במדינה הושבתה על ידי הממשל כדי למנוע מהמפגינים "להגיע לשישים הערים שבהם נערכו ההפגנות".

הטלוויזיה הצרפתית דיווחה בשעות הלילה כי "הישראלים מסרבים להרים ידיים". בשידורים שהציגו את ההמון אמרה כתבת הרשת: "הם מאשימים את הממשלה באזלת יד ונתניהו מצידו מקווה שבסופו של דבר, המפגינים יירגעו".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת