צפו: בת 4 נוהגת בכביש מהיר, אבא מעודד מהצד

לראות ולא להאמין: סרטון חדש שעלה בבלוג סיני מתעד פעוטה כבת 4 בלבד מאחורי ההגה בכביש מהיר, כל זאת בעידודו המלא של אביה שיושב מאחור ומחלק לה הוראית. כדי לסייע לה בנהיגה, האב אף דאג להתקין לה מאריכים מיוחדים לדוושות הרגליים. צפו בסרטון

תיעוד חדש שפורסם בבלוג מפורסם בסין מצליח להסעיר את העולם כולו: זוג הורים נותנים לבתם הפעוטה לנהוג ברכב במהירות לא קטנה באמצע כביש מהיר, ולסכן בכך אותה, אותם ואת כל העוברים והשבים.

הווידאו יוצא הדופן הזה נחשף לראשונה הבלוג הפופולרי "שנגחאייסט". לא ברור מתי בדיוק צולם הסרטון, אולם התמונות ברורות:  ה"נהגת" הצעירה נראית כבת ארבע או חמש. הכביש הוא נתיב מהיר בעיר ג'ינאן במחוז שאנדונג. אביה של הילדה, היושב במושב האחורי ומצלם את בתו הפעוטה, נשמע מעודד אותה במהלך הנסיעה ואף נותן לה עצות: "התרכזי! שימי לב במיוחד כאשר את עוקפת!".

בשלב מסוים, האב אומר לבתו" "מספיק, עצרי את הרכב ותני לאבא'לה לנהוג עכשיו". הילדה אכן עוזבת את ההגה ומכניסה סוכריה על מקל לפיה. בשלב זה - לקראת סוף הסרטון - אביה יוצא מהמושב האחורי ומתיישב ליד ההגה. אז גם ניתן לראות את האב מרים עזרים כלשהם מהדוושות של הרכב, סוג של מאריכים מלאכותיים, וכך מתגלה איך בכלל הגיעה הילדה מלכתחילה לדוושות הגז והברקס. ואם שאלתם את עצמכם, התשובה היא לא, הילדה לא חוגרת חגורת בטיחות.

באתר היוטיוב הסיני העלו גולשים את תגובותיהם לתיעוד בסרטון. "צריך להעמיד לדין את הורי הילדה, הם מסכנים את הציבור כולו", אומר אחד הגולשים למצלמה. ואילו גולשים אחרים דווקא התרשמו מהיכולות המוטוריות של הילדה: " האמת שהיא נוהגת לא רע, אבל אולי עדיף שתחכה כמה שנים".