מדהים: כלב כבש את הר קילימנג'רו

קבוצה של ארבעה מטפסי הרים שהעפילה לפסגת ההר הגבוה ביותר באפריקה נתקלה במחזה בלתי צפוי: בראש הר הקילימנג'רו נח לו כלב. מומחים מתקשים להבין כיצד הצליח הכלב להגיע לפסגת ההר ולשרוד את התנאים הקיצוניים בפסגה. המקומיים מאמינים כי מדובר באותו הכלב שנצפה סמוך לפסגת ההר לפני עשור

יום אחד גם הוא יגיע לקילימנג'רו? ארכיון (THE SUN)

הפתעה ציפתה לקבוצה של מטפסי הרים כאשר הגיעו לפסגת הר הקילימנג'רו" כלב תועה נמנם בסמוך לסלע. מומחים מתקשים להבין כיצד הגיע הכלב לנקודה זו ומקומיים תוהים - האם זהו אותו הכלב שנצפה סמוך לפסגת ההר לפני עשור?

קבוצה של ארבעה מטפסים זרים שהעפילה אתמול לפסגה עטוית הקרח של ההר הגבוה ביותר באפריקה נדהמה לגלות בפסגת ההר כלב. "בזמן שנרגעתי מהטיפוס הקשה ראיתי את הכלב שוכב במרחק של מטר מהמקום שבו עמדתי על סלע", סיפר אנטואן, אחד מאותם ארבעה שזכו לצפות בכלב ולצלם אותו.

התמונה של הכלב על פסגת ההר הותירה את המומחים מבולבלים והמומים. הם עדיין לא מבינים כיצד הצליח הכלב לצלוח את 5,895 המטרים המפרכים של ההר ולשרוד בתנאים הידועים לשמצה בפסגה. פסגת ההר שבה התגלה הכלב מצויה בנקודה כה גבוהה מעל פני הים עד שהטמפרטורות כמעט שלא עולות מעבר לנקודת הקיפאון. אזהרות רבות מצפות למטפסים על ההר מפני השפעות של מחלת הגבהים.

גורמים מקומיים בטנזניה מסרו כי הם מאמינים שהכלב עשוי להיות אותו אחד שנצפה לפני עשר שנים בקרבת מחנה בנקודה מעט נמוכה יותר של ההר. "כשהתיירים הראו לנו את התצלום של הכלב לא יכולנו להאמין למראה עינינו. כיצד הוא שרד קור קשה כל כך ומה הוא אכל?", ניסה להבין מדריך טיולים טנזני. הר הקילימנג'רו, הגבוה ביותר בהרי אפריקה, הוא הר געש רדום סמוך לגבול עם קניה. אלפי מטפסים חובבים מבקרים בהר מדי שנה. רובם נזקקים לשבוע שלם על מנת להגיע אל הפסגה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים מרחבי העולם? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק