מתקפת האקרים על ויקיליקס - אחרי פרסום מסמכים רגישים

בשעות הלילה הצליחו פצחנים להפיל את אתר ההדלפות המפורסם, אחרי שפרסם מאות אלפי מסמכים רגישים של משרד החוץ האמריקני שחשפו, בין היתר, שמות של אנשי מודיעין מישראל וממדינות אחרות במזרח התיכון

מתקפה על ויקיליקס (חדשות 2)

אתר ויקיליקס, שהציב על כוונתו לא מעט משטרים ברחבי העולם, היה הלילה נתון בעצמו למתקפה אינטרנטית - הפעם מצד האקרים, שגרמו להפלתו בעקבות פרסומם של מאות אלפי מסמכים של משרד החוץ האמריקני. מדובר במידע שהפצתו הסבה נזק ממשי לאינטרסים של וושינגטון ולאישים מטעמה ברחבי העולם.

בשעת לילה מאוחרת פורסם בדף הטוויטר של ויקיליקס כי "האתר נתון למתקפה". שעה אחת מאוחר יותר, אתר ההדלפות - והמסמכים שהוצגו בו - כבר לא היו זמינים לגולשים ברשת. בעדכון נוסף ב"טוויטר" מסר צוות ויקיליקס כי המתקפה האלקטרונית עליהם עדיין נמשכת. הגולשים הופנו למנוע חיפוש חלופי ולאתר מראה.

מתקפת ההאקרים על ויקיליקס באה אחרי ש"קובץ יום הדין", שנועד לפרסום בתרחיש שבו מייסד האתר, ג'וליאן אסאנג' ייעלם או יירצח - נחשף בשוגג באינטרנט. הרקע לכך היה טעות בשל סכסוך בין מקורביו של אסאנג' לבין אישים שונים שפרשו מוויקיליקס.

העיתון הגרמני "דר שפיגל" דיווח כי בין המסמכים שפורסמו, גם שמותיהם של אנשי מודיעין מישראל, ירדן ומצרים. לפי הערכות נוספות, פרסם אסאנג' את הקבצים בניסיון להחזיר את תשומת הלב הבינלאומית לאתר - אחרי שזה כמה חודשים נפסק העיסוק בוויקיליקס ובפרסומיו.

אחד ממקורביו של אסאנג' אמר בריאיון לסוכנות הידיעות "רויטרס" כי מייסד ויקיליקס "מתוסכל מאוד" מההידרדרות בחשיבותו ברחבי העולם, ולכן הוא זה שהורה לשחרר את הקובץ הסודי והתיקים החסויים. הוא טען גם כי בין היתר, נכלל שם מידע כגון תיעוד וידאו של פעולות הצבא האמריקני בעירק.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת