נזקי הסופה: בתים "שטים" בזרם

ברחבי החוף המזרחי של ארה"ב יתעוררו הבוקר ליום שאחרי הסופה "איירין". התחבורה הציבורית תחזור לפעול, גם שדות התעופה יפעלו כרגיל, אבל לא הכל ורוד - הסופה השאירה אחריה נזקים רציניים וכמויות מים אדירות שימשיכו להטריד את תושבי מזרח ארצות הברית למשך זמן רב. כך זה נראה

תושבי ניו יורק ומיליוני אמריקנים שמתגוררים לאורכו של החוף המזרחי יתחילו בעוד שעות ספורות שבוע חדש בצעדים הססניים. רבים עדיין מנותקים מזרם החשמל או סובלים מהצפות שהמים הרבים השאירו אחריהם. סופת ההוריקן שהפכה לסופה טרופית, "איירין", מצפינה בינתיים לקנדה עם הרבה מאוד גשם ורוחות במהירות של 80 קמ"ש.

בארצות הברית סופרים 21 הרוגים מנזקי הסופה הזו, זאת לאחר שמושל קונטיקט דיווח כי תושב המדינה נהרג בשריפה שנגרמה מכבל חשמל שניתק בגלל הרוחות החזקות. בין הנזקים הנוספים ניתן למנות כחמישה מיליון איש שנותקו מהחשמל, וערים רבות שרחובותיהן היום ניתנים למעבר - רק לכלי רכב עם יכולות אמפיביות.

שירותי התחבורה, הרכבת התחתית ושדות התעופה בניו יורק ישובו לפעול בשעות הקרובות (6:00 בבוקר שעון החוף המזרחי).

ההצפות ימשיכו להציק גם בימים הקרובים

במנהטן, איזור הוול סטריט לא נפגע, וגם ב'גראונד זירו', האתר בו עמדו מגדלי התאומים, כבר החלו בהכנות לטקס ציון עשור לפיגועי הטרור. גם הבורסה האמריקנית תיפתח היום כרגיל, אבל בארצות הברית מצפים ליום מסחר מצומצם מאוד.

ורמונט וניו ג'רזי הם שתי מדינות שנפגעו יותר מכל היתר. הנהרות עלו על גדותיהם עוד לפני שיאה של הסופה. "זה מאוד רציני בוורמונט, במהלך 24 השעות הקרובות אנחנו צריכים למצוא דרכים לנקז את המים", אמר רוברט סטרווילט משירותי ההצלה המקומיים.

מושל ניו ג'רזי אמר "חטפנו כדור" לאחר שראה את נזקי הסופה. "אם אתם לא מוכרחים לצאת לעבודה היום - אל תלכו", הוסיף המושל כריס כריסטי וציין כי "מאוד קשה לנוע ברחובות ניו ג'רזי".

מושלי המדינות בחוף המזרחי מתכוננים לעוד ימים ארוכים של הצפות מפני שהנהרות ומאגרי המים מלאים לחלוטין ולא יכולים להכיל את כמות המשקעים העצומה שירדה על החוף המזרחי - אבל למרות הכל, ארצות הברית נושמת לרווחה.

רוצים לקבל קטעי וידאו נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק