עונש מוות למתנקש במדען הגרעין האירני

בחודש ינואר 2010 חוסל מדען הגרעין האירני מסעוד עלי-מוחמדי, כשיצא מפתח ביתו. היום החליט בית המשפט השרעי באירן להוציא להורג את עלי ג'מלי-פאשי, שהורשע בהטמנת הפצצה באופנוע שהובילו למותו של מדען הגרעין. בטהרן חוששים לאחרונה מגל של חיסולים כלפי בכירים בתכנית הגרעין

רוצח מדען הגרעין, במהלך משפטו (AP)

בית המשפט השרעי בטהרן הורה היום להוציא להורג את עלי ג'מלי-פאשי, שמי שהורשע ברצח מדען הגרעיני האירני מסעוד עלי-מוחמדי בשנה שעברה. ההודעה על מתן העונש נמסרה על ידי דובר בית המשפט.

עלי-מוחמדי חוסל בפצוץ בחודש ינואר אשתקד. הוא עזב את ביתו כשלפתע הופעלה סמוך למקום שבו הלך פצצה שהוטמנה בתוך אופנוע. הוא מת באופן מידי בפצעיו.

ג'מלי-פשי, שנעצר בסמוך להתנקשות, הואשם בביצוע פשעים נגד האלוהים, ובכך שהוא "האדם המושחת ביותר עלי אדמות". משפטו נערך רק לפני חמישה ימים - וכבר הוחלט על העונש הקשה.

רק בחודש שעבר חוסל מדען גרעין נוסף באירן, וכעת חוששים במדינה מגל של חיסולים של בכירים בתכנית הגרעין. מספר כלי תקשורת במדינה מותחים היום ביקורת חריפה על הופעתם של 83 שמות של מדעני גרעין אירניים - דווקא באתר אינטרנט רשמי של לשכת הנשיאות האירנית.

השמות המופיעים באתר, על פי דיווחים באירן, פורסמו לאחר שקיבלו אותות כבוד למדענים - אך הדבר גרר ביקורת חריפה על התנהלות המשטר, שחשף בפני כל המעוניין את שמותיהם של המדענים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת