תמונות ראשונות: "מרתף האימים" באוסטריה

גוטפריד וו', הקשיש האוסטרי בן ה-80 שחשוד בכליאת ואונס בנותיו המוגבלות במשך יותר מ-40 שנה, שותק בחקירה, אולם שתי האחיות מוסרות פרטים מרשיעים רבים. בין היתר הן סיפרו שאביהן הביא מכרים כדי להשתתף ב'חגיגת' האונס. "הוא עשה את זה מאז שהיינו רק בנות 10", סיפרו. במקביל מתפרסמות תמונות של החדר בו נכלאו הבנות

כאן נכלאו שתי האחיות במשך 40 שנה

משטרת בראנאו בצפון אוסטריה ממשיכה בחקירת פרשת ההתעללות המזעזעת של האב הקשיש בשתי בנותיו, שנחשפה בשבוע שעבר. במקביל מפרסם הבוקר העיתון הגרמני "בילד" תמונות ראשונות מ"מרתף האימים", שם כלא גוטפריד וו. את בנותיו המוגבלות בשכלן במשך יותר מ-40 שנה.

החוקרים תישאלו במהלך סוף השבוע את קריסטינה בת ה-53 ואת אחותה אריקה בת ה-45 , שתי האחיות הלוקות בשכלן, אודות הזוועות שהיו מנת חלקן במשך ארבעים השנים האחרונות. האחיות עונות על שאלות בנוגע להשפלות, האיומים ומעשי האונס שביצע בהן אביהן בעודן בשבי בתנאים בלתי אנושיים.

המשטרה מנסה להבין מדוע רק אחרי 40 שנה, בחודש מאי האחרון, שתי האחיות החליטו לשים קץ ולהתנגד למעשי האב בפעם הראשונה.  קריסטינה דחפה את האב בן ה80 והפילה אותו על הרצפה, אירוע ממנו לא הצליח האב להתאושש.    

על פי הפרסומים בתקשורת האוסטרית, האב נפל ונותר על הקרקע במשך יומיים, משום שהבנות לא אמרו דבר לאיש והותירו אותו לשכב שם, על פי המשטרה – הן פשוט ציפו שהוא ימות.  אחות שהגיעה לטפל בו מצאה אותו שכוב על הרצפה ולמרות המעשים שביצע, הוא הועבר לבית אבות.

רק עכשיו, שלושה חודשים אחרי האירוע הזה, ורק לאחר שהתברר כי האב נמצא בידי המשטרה ולא יכול להזיק להן יותר - האחיות העזו לדבר. היום כלי התקשורת  באירופה שואלים: מה לקח למשטרה ולמערכת הצדק האוסטרית כל כך הרבה זמן. 

אחד החוקרים התגונן ואמר ל"בילד" כי "רק אחרי שבועות האחיות סיפרו לנו על התקיפות, הן מפגרות ומוגבלות שכלית". העיתון מפרסם את התמונות של החדר האומלל בו הוחזקו האחיות – חדר קטנטן עם שני ספסלי עץ קשים עליהן האחיות נאלצו לישון. האם, שמתה בשנים האחרונות, ידעה כנראה על המעשים הקשים – אבל שתקה.

אבל האם מלבד האב הסדיסט והאם ששתקה היו עוד מעורבים בפרשה האכזרית הזו? אליוס אבנר, עורך הדין שמייצג את האחיות, סיפר כי האחיות סיפרו שאביהן הביא מספר מכרים כדי להשתתף ב'חגיגת' האונס של הבנות. "הוא עשה את זה מאז שהיינו רק בנות 10" , מצטט עורך הדין את אחת האחיות.  

התיק של גוטפריד יגיע לבית המשפט ב-9 בספטמבר, רק אז הוא יועבר לבית הסוהר בעיר ריד. בינתיים הוא מוחזק תחת השגחה קפדנית – עד שיעמוד לדין על אונס, תקיפה, כליאה  לא חוקית ועוד עשרות סעיפי אישום.   

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת