תיעוד מבפנים: כך נראה הוריקן

אמנם היא כבר לא הוריקן אלא סופה טרופית, אבל איירין כבר גבתה את חייהם של 11 בני אדם, ביניהם גם ילד בן 11. יש מי שלא נמלט מהסופה המשתוללת - אלא שולף את המצלמה ומתחיל לתעד. מהסרטונים שצילמו גולשים ברחבי ארה"ב ניתן לראות את ההרס הרב שמותירה הסופה, שתיקון נזקיה יימשך עוד זמן רב. כך זה נראה

ההרס שהותירה איירין (סוכנויות הידיעות)
סופת ההוריקן "איירין" עדיין משתוללת ברחבי החוף המזרחי, ולצד הבהלה שהיא זורעת, יש גם סקרנים שיוצאים לתעד את ההרס שהיא מותירה מאחוריה. 10 בני אדם נהרגו עד כה כתוצאה מהסופה הקטלנית ושלושה מיליון נותרו ללא חשמל.
אחת התוצאות הראשונות של רוחות ההוריקן העזות הייתה ב"איסט ריבר" שכמעט שעלה על גדותיו. מבני עץ שהיו בסמוך לנהר קרסו והגלים שבו התרסקו בקול גדול על המדרכה.
 
 בצפון קרוליינה, אחת התחנות הראשונות שספגה את "נחת זרועה" של הסופה, תיעד צלם אלמוני את הבתים ההרוסים. בקטע הווידאו שהעלה לרשת "יוטיוב" ניתן לראות את הפגיעות הרבות שספגו המבנים מעץ.
 
 בקטע נוסף, גם הוא מאותו האזור, ניתן לראות את ההצפות הגדולות באזורי המגורים. ניתן לשאר כי אלו שבחרו להישאר בבתים ולא להתפנות, חרף האזהרות, לא יכולים לצאת מפתח ביתם מבלי להירטב עד לשד עצמותיהם.
 
 במקומות רבים, בעיקר באלו שמאופיינים בצמחיה רבה, ניתן היה לראות את העצים כמעט נעקרים ממקומם - ובמקרים רבים, אף נעקרים ומוסיפים להרס.
 
 גם באזורים שבהם הצמחייה לא נעקרה ממקומה, ניתן לראות כי היא ניזוקה לגמרי, עם מדשאות מלאות בקרחות, עצים פזורים על הרצפה ועלים שמתעופפים ברוח.
 

כתב של ערוץ מזג האוויר שניסה להעביר דיווח מחוף הים, שם מורגשות הרוחות בעוצמה רבה, הרגיש את הסופה במלוא עוצמתה - כשגל גדול "תקף" אותו באמצע הדיווח והותיר אותו ספוג במים. הקטע, שצולם בשידור חי, הועלה מיד לרשת "יוטיוב".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת