ארה"ב: שוטר ירה 8 פעמים בשחור

שוב ארה"ב סוערת אחרי ששוטר לבן ירה למוות באזרח שחור בדרום קרוליינה. השוטר, שמואשם ברצח, תועד יורה בגבו של הגבר שנמלט בריצה. השוטר טען כי הגבר ניסה לחטוף את אקדחו. ראש העיר: "כשאתה טועה, אתה טועה"‎

שוב מקרה רצח של אדם שחור בידי שוטר לבן מטלטל את ארצות הברית: בסרטון קשה לצפייה שפורסם במדינה נראה שוטר בדרום קרוליינה כשהוא יורה לא פחות משמונה קליעים בוולטר סקוט - גבר שחור כבן 50 - שהיה בגבו אליו בשעת המעשה. באופן חריג, וככל הנראה במידה רבה בזכות התיעוד, מואשם כעת השוטר ברצח.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

האירוע האירוע התרחש בשבוע שעבר בעיר צ'רלסטון, לאחר שסקוט נעצר בעקבות עבירת תנועה זניחה - אחד מאורות הבלימה ברכבו היה שבור. השוטר, מייקל סלאגר (33), התעמת עמו עד שבשלב מסוים החל סקוט להימלט מהשוטר רגלית. בשלב זה שלף סלאגר את כלי הנשק שלו וירה שוב ושוב בגבו של סקוט עד שזה צנח לקרקע.

צוות רפואי שהוזעק למקום נאלץ לקבוע את מותו של סקוט בזירה. בחקירתו טען השוטר כי נאלץ לירות בסקוט לאחר שזה שלף אקדח טייזר מולו וניסה לחטוף את אקדחו, אך בתיעוד האירוע - שתחילתו לא צולם - לא נראה סקוט שולף נשק מכל סוג או מנסה להתעמת עם השוטר.

ראש העיר: "כשאתה מקבל החלטה גרועה לא משנה אם אתה במדים"

משרד המשפטים של ארה"ב וה-FBI פתחו בחקירה של הירי הקטלני, שעורר שוב את המתח הבין גזעי בארצות הברית. המדינה עברה שנה קשה בה המשטרה במקומות שונים במדינה עמדה במרכז סערה ציבורית, לאחר מספר אירועים בהם שחורים לא חמושים נורו למוות בידי שוטרים לבנים.

רשתות הטלוויזיה בארה"ב מסקרות בהרחבה את האירוע, ואיש עדיין לא נתן גיבוי פומבי לפעולת השוטר. מפקד המשטרה המקומית קרא לסיים את החקירה בטרם יוסקו מסקנות. "יש לנו 343 שוטרים", אמר, "אחד מתוכם קיבל החלטה לא טובה".

"כשאתה טועה אתה טועה", אמר ראש העיר קית' סאמר. "כשאתה מקבל החלטה גרועה, לא מעניין אותי אם אתה במדים או אזרח ברחוב - אתה צריך לתת את הדין על ההחלטה שלך". לדבריו, לולא היה האירוע מתועד - ייתכן כי השוטר כלל לא היה עומד לדין.