מרהיב: כך נראה ההוריקן מהחלל

לאחר שזרעה הרס רב באיי הבהאמה, הגיעה הוריקן איירין לחוף המזרחי של ארה"ב. מצלמות תחנת החלל הבינלאומית תיעדו את התקדמותה של סופת הענק, שהיום ומחר תתקדם מקרוליינה הצפונית לעבר ניו יורק, ניו ג'רזי ואזור ניו אינגלנד

איירין מהחלל (נאס"א)

הוריקן איירין הטביעה את חותמה העצום באיי הבהאמה, שם זרעה הרס רב. בשעות הצהריים (שעון ישראל) פגעה הסופה בחופה המזרחי של ארצות הברית במדינת קרוליינה הצפונית, ובהמשך היום היא תגיע גם לניו יורק.

לצד תמונות עוצרות נשימה שמגיעות ממוקדי הסופה, מגיעות גם התמונות המרהיבות הללו, ממצלמות הווידאו הממוקמות בתחנת החלל הבינלאומית.

הסרטון צולם הבוקר, ונשמע בו קולו של מהנדס נאס"א מייק פוסום. ניתן לראות בסרטון את סופת הענק נעה לכיוון צפון במהירות של יותר מ-22 קמ"ש, עם רוחות עזות במהירות של 140 קמ"ש.

על פי התחזיות, הסופה תתקדם צפונה ותפגע בניו יורק, בניו ג'רזי ובאזור ניו אינגלנד היום ומחר.

2 מיליון תושבים פונו

הרשויות בצפון-מזרח ארה"ב הורו ללא פחות משני מיליון תושבים להתפנות מבתיהם בשל הסופה "איירין", יותר מ-370 אלף מהם בניו יורק. מוקדם יותר היום, הגיעה הסופה לאיי הבהאמה והותירה שם הרס גדול, אך לא נפגעים בנפש. בתי רבים במקום הוצפו במים, עצים התמוטטו וחסמו כבישים ותשתיות חשמל קרסו. הגג באחת הכנסיות באי קרס, אך לא היו נפגעים למרבה המזל, מאחר שבשעה זו לא שהו מתפללים בתוך הבניין.

נשיא ארה"ב ברק אובמה הכריז על מצב חירום בניו ג'רזי, לקראת הגעת הסופה, והורה לרשויות ההצלה לסייע לתושבים. עם זאת, יש לציין כי הסופה נמצאת במגמת היחלשות ומוגדרת כהוריקן בקטגוריה 1. כשהכתה באיי הבהאמה, נעה הסופה במהירות של 180 קמ"ש ומאז נחלשה. ההערכה היא כי הסופה צפויה להיחלש עוד בהמשך.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת