18 הרוגים בפיגוע תופת בבניין האו"ם בניגריה

פיצוץ עז פקד את בניין האו"ם בבירת ניגריה כאשר מכונית תופת נסעה היישר לתוכו והתפוצצה. 18 בני אדם נהרגו בפיגוע, אך מניין ההרוגים צפוי לעלות. אף ארגון לא לקח אחריות על המתקפה

הטרור מכה בבירת ניגריה: מכונית תופת התפוצצה בשעות הצהריים במשרדי האו"ם בבירה אבוג'ה. לפחות 18 בני אדם נהרגו במתקפה, אך קיים חשש שמניין הקורבנות ימשיך לעלות.

לפי הדיווחים, מכונית עמוסה בחומר נפץ נסעה ישירות לתוך מטה האו"ם בבירת ניגריה והתפוצצה. בקבות הפיצוץ נפלו חלקי הרכב הבוער לתוך מרתף הבניין ועשן שחור כיסה את מטה האו"ם. "פשוט ראינו את הפיצוץ מגיע לבניין, כל האנשים במרתף נהרגו וגופותיהם התפזרו סביב", סיפר חבר צוות האו"ם שעובד בבניין. "ראיתי בערך חמש גופות".

"ייתכן שיהיו יותר הרוגים"

עם הישמע הפיצוץ נהרו כוחות ביטחון, כבאות והצלה לבניין והחלו לפנות את גופות. "כרגע יש לנו עשרה הרוגים אבל ייתכן שיהיו יותר", אמר איש רפואה שהוזעק לאירוע.

טרם ידוע מי אחראי למתקפת הטרור. "ייתכן ומדובר בפעולה של הארגון האיסלאמי הקיצוני "בוקו חראם" או בפעולה של זרוע הצפון אפריקאית של ארגון "אל קעידה", אמר גורם ביטחוני באבוג'ה."זוהי הסלמה חמורה במצב הביטחון בניגריה. זה הדבר הגרוע ביותר שיכול היה לקרות".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת