האישה החזקה בעולם: אנגלה מרקל

כמדי שנה, המגזין היוקרתי פורבס מפרסם את רשימת הנשים הכי חזקות בעולם. אחרי שהידרדרה בשנה האחרונה, הקנצלרית כובשת בחזרה את ראש הדירוג. הילרי קלינטון שניה וגם נציגות ישראלית, שרי אריסון, במקום ה-57

אנגלה מרקל, קנצלרית גרמניה (רויטרס)

קנצלרית גרמניה אנגלה מרקל שומרת על מקומה כאישה החזקה ביותר בעולם, זאת על פי הדירוג שעורך העיתון "פורבס" לשנת 2011. הילרי קלינטון, מזכירת המדינה האמריקנית, מדורגת שנייה. האישה הישראלית הבכירה ברשימה היוקרתית היא שרי אריסון, שהגיעה "רק" למקום ה-57.

הקנצלרית הגרמנייה יכולה להתעודד ולו לרגע על החזרת מעמדה כאישה החזקה בעולם. בשנה שעברה היא הידרדרה מעט, למקום הרביעי, כשמישל אובמה זכתה בתואר. היום, למרות מעמדה בגרמניה ובאירופה, שסופג בחודשים האחרונים מהלומות בגלל המשבר הכלכלי, בפורבס עדיין סבורים שהיא עושה משהו נכון - ומשפיעה הכי הרבה בעולם, בתור מי שמנהיגה את האיחוד האירופי.

במקום השלישי ברשימה נמצאת בגאון נשיאת ברזיל דילמה רוסף, מי שמנהיגה עכשיו את אחת המדינות המתפתחות ביותר בעולם. מנהלת חברת "פפסיקו" אינדרה נוי נמצאת במקום הרביעי כשאת החמישייה סוגרת שריל סנדברג, סמנכ"לית התפעול בפייסבוק.

במקום השישי נמצאת מלינדה גייטס, שייסדה את קרן הצדקה שלה ושל בעלה, ביל, יו"ר מיקרוסופט. מישל אובמה, הגברת הראשונה של ארצות הברית, צונחת מהמקום הראשון של השנה שעברה למקום השמיני. מנהלת קרן המטבע הבינלאומית כריסטין לגראד, שירשה בתפקיד את דומיניק שטראוס-קאהן, מדורגת במקום התשיעי.

שרי אריסון, נציגת ישראל ברשימה (חדשות 2)
גם לאנשי תעשיית הבידור מקום של כבוד ברשימה. ליידי גאגא במקום ה-11, אופרה ווינפרי במקום ה-14, אנג'לינה ג'ולי, שהיא גם שגרירה של רצון טוב של האו"ם, במקום ה-29 והסופרת שחיברה את סדרת הארי פוטר, ג'יי.קיי רולינג, במקום ה-61.

עולם הפוליטיקה האמריקני המתחמם מספק כמה דמויות נשיות שמסעירות בימים האחרונים את התקשורת: מישל בקמן, חברת המפלגה הרפובליקנית ותנועת "מסיבת התה", במקום ה-22. שרה פיילין, המועמדת לשעבר לתפקיד סגנית הנשיא, במקום ה-34.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת