ספינת חלל רוסית נשרפה באטמוספרה

אלפי שברים של ספינת חלל רוסית התפזרו מעל סיביר לאחר שהספינה נשרפה עם כניסתה לאטמוספרה. על גבי כלי הרכב החללי היה ציוד רב שנועד לתחנת החלל הבינלאומית. ספינת החלל לא הייתה מאויישת ולא נמסר על נפגעים באירוע. מושל מחוז ברוסיה: "הפיצוץ היה כה חזק עד שלאורך של 100 ק"מ הזכוכית כמעט התעופפה מהחלונות"

שברים מספינת החלל התפזרו מעל סיביר. ארכי (חדשות 2)

השיגור נכשל: רכב חלל רוסי ששוגר מקזחסטן ונשא אספקה לתחנת החלל הבינלאומית נשרף עם כניסתו לאטמוספרה. פיצוץ עז החריד את אזור סיביר ולאחריו נפלו אלפי שברים מספינת החלל אל הקרקע.

רוסיה ניסתה לשגר היום ספינת חלל עם אספקה לששת האסטרונאוטים השוהים בתחנת החלל הבינלאומית. השיגור נעשה מקזחסטן אך ספינת החלל לא הצליחה להגיע למסלולה ונשרפה עם כניסתה לאטמוספרה. "חללית המטען התרסקה ברפובליקת אלטאי ברוסיה", מסר איש ביטחון מקומי במדינה. "הפיצוץ היה כה חזק עד שלאורך 100 ק"מ הזכוכית כמעט התעופפה מהחלונות", צוטט אלכסנדר בוריסוב, מושל מחוז ברוסיה שבשטחו התרסקה ספינת החלל. בוריסוב הוסיף כי נכון לרגע זה לא ידוע על נפגעים באירוע. אלפי פיסות מספינת החלל התפזרו על שטח נרחב בסיביר.

ספינת החלל נשאה יותר משניים וחצי טונות של אספקה, כולל חמצן, מזון ודלק. מאז הפסקת תכנית המעבורות של נאס"א נותרה רוסיה כגורם העיקרי לאספקת ציוד לתחנת החלל הבינלאומית. דובר נאס"א מסר, כי לאחר המשימה האחרונה של המעבורת אטלנטיס ביולי, תחנת החלל הבינלאומית מלאה בציוד ונכון לרגע זה לא צפויה השפעה על האסטרונאטים בעקבות התרסקות ספינת החלל.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת