ניו-יורק: בית המשפט האמריקני סגר את תיק שטראוס-קאהן

יו"ר קרן המטבע הבינלאומית שהוזכר לאחרונה בעיקר כחשוד בעבירות מין חמורות יצא הערב מבית המשפט האמריקני עם חיוך רחב של מנצח. אתמול ביקש התובע נגדו לסגור את התיק בשל חוסר ראיות, דרישה שהתקבלה וסיימה את הפרשה - לפחות בארצות הברית

שטראוס-קאהן. נקי, לפחות בארה"ב (AP)

דומיניק שטראוס-קאהן, לשעבר יו"ר קרן המטבע הבינלאומית - שעד לאחרונה הופיע בעיקר במדורי הפלילים כחשוד באונס חדרנית בבית מלון במנהטן, יצא הערב מבית המשפט בניו-יורק בתחושת ניצחון ועם חיוך רחב של מנצח.

בישיבה שנערכה בעניינו כעת, נידונה בקשת רשויות התביעה האמריקנית לסגור את התיק נגדו - בשל "סבירות נמוכה להציג ראיות שיבססו את החשדות נגדו". השופט קיבל את הבקשה וניקה את שמו של שטראוס-קאהן, לפחות בארצות הברית.

עם זאת, לא בכך תמו הסתבכויותיו של יו"ר קרן המטבע הבינלאומי. תביעה אזרחית נגדו עדיין עומדת בעינה, וכן התיק העוסק בעיתונאית מצרפת שטענה כי אנס אותה עדיין עומד על הפרק בארצה.

"טענו מתחילת הפרשה שמרשנו חף מפשע", אמרו עורכי דינו של שטראוס-קאהן, וויליאם טיילור ובנג'מין ברפמן. "גם אמרנו שיש הרבה סיבות להאמין שהחדרנית אינה אמינה, אבל אף אחד לא הקשיב לנו", הוסיפו.

"ביהמ"ש דחה את הזכות לצדק"

אתמול אמרו פרקליטיו של שטראוס-קאהן בהצהרה כי הוא ובני משפחתו אסירי תודה על כך שהתובע המחוזי הגיע ל"החלטה הנכונה בנושא". "אי אפשר היה להמשיך עם התיק הזה הלאה", הוסיפה.

"התובע המחוזי דחה את זכותה של אישה לזכות לצדק במקרה אונס", האשים עורך דינה של החדרנית, קן תומפסון. עורך הדין לא ציין אם בכוונתו לערער על ההחלטה לבטל את כתב האישום, אם תתקבל.

הדיון שבמסגרתו צפוי בית המשפט לדון בנושא ייערך ביום שלישי. על פי ההערכות, צפוי בית המשפט להיענות לבקשת התביעה ולבטל את כתב האישום.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת