גרמניה: ישראלית נחטפה - ונמלטה

משטרת המבורג עצרה לחקירה צעיר גרמניה בחשד שחטף בסוף השבוע צעירה ממוצא ישראלי, החזיק אותה בשבי בביתו בסביבה ממולכדת, עד שהצליחה להימלט מהמקום. השכנים שראו את המקרה הזמינו את המשטרה – שנאלצה להתמודד עם מרתף ממולכד ברמה גבוהה

החשוד הגרמני בחטיפה (רויטרס)

משטרת המבורג פלשה הבוקר לבית באחד מפרוורי העיר, לאחר שהועלה חשד נגד תושב הפרוור כי הוא מחזיק בבת ערובה. מאוחר יותר התגלה כי מדובר בצעירה ישראלית תושבת גרמניה שנפלה קורבן לפושע מסוכן במיוחד.

במרתף ביתו של הגבר בן ה-30, שמוצג בתקשורת כתומס פ', נכלאה ישראלית צעירה בת 26 מאז סוף השבוע האחרון. במרתף נמצאו רימוני יד ותיקים שהכילו חומר נפץ רב. איש היחידה המיוחדת לסילוק פצצות במשטרת גרמניה שהגיע לזירה פירק את המטענים ואת רימוני היד במשך שעות ארוכות.

"אם המטענים היו מתפוצצים, הם היו יכולים לגרום לנזק רב", אמר דובר המשטרה המקומית מירקו שטייבר. "הדלתות למרתף ננעלו וגדר תיל עבה נמתחה סמוך לחלונות", הוסיף.

על פי חוקרי המשטרה, לכד תומס את האישה שהכיר ביום שישי האחרון, כשהוביל אותה לביתו באיומי אקדח. שם הוא הניח עליה אזיקים ובמרתף שהכין מראש אסר אותה, כשהוא משאיר לשניהם במקום מזון ומצרכים לשהות ארוכה.

החשוד העיקרי כבר הורשע בעבר בחטיפה

"על פי המידע הוא תכנן שהות של זמן רב", אמר דובר המשטרה לעיתון מקומי. אחרי שלושה ימים ארוכים בשבי, הצליחה הצעירה ברגע של יוזמה לקפוץ ולהימלט דרך גדרות התיל. תומס רדף אחריה, אך היא חמקה לו, כשבמקביל הוזעקה המשטרה על ידי שכנים שראו את האירוע. הם הגיעו, פרצו לדירה, עצרו את תומס - ואז ונתקלו במרתף הממולכד.

כעת המשטרה מנסה לחקור מה בדיוק תומס עשה, או יותר נכון רצה לעשות, עם הישראלית הצעירה. בינתיים, היא והשכנים צפויים לתת עדות במשטרת המבורג בימים הקרובים.

המשטרה עדיין מנסה להבין אם תומס הכיר את הצעירה הישראלית עוד לפני האירוע. על פי חלק מהפרסומים בגרמניה, השניים כבר נפגשו בעבר בחודש מאי האחרון, אבל לא ניהלו מערכת יחסים כלשהי. "אנו לא יכולים להגיב על מצבה הנפשי של הצעירה", אמר דובר המשטרה ורק הסכים לחשוף כי לחשוד העיקרי כבר הרשעה אחת בעברו בנושא חטיפה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת