ארה"ב: האקרים חשפו את הלו"ז של אובמה

האקרים רוסים חדרו למחשבי הבית הלבן ונחשפו לחומר רגיש בכולל בין היתר את לוח הזמנים של הנשיא, כך דיווחה רשת CNN שציטטה גורמים בממשל. דובר הבית הלבן סירב להתייחס לדיווחים באופן רשמי, אך אמר כי ממילא מדובר בתקרית ישנה שהתרחשה לפני חודשים אחדים

נחשף הלו"ז של אובמה. ארכיון (רויטרס)

האקרים רוסים חדרו למחשבי הבית הלבן ונחשפו לחומרים רגישים במהלך תקיפת סייבר, כך דיווחה רשת CNN שציטטה גורמים בממשל שסיפרו על חקירה שנפתחה בעקבות האירוע.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

באופן רשמי הסכימו בבית הלבן להודות כי התקיפה פגעה במערכות שהכילו מידע בלתי מסווג בלבד, אולם מידע זה כולל את לוח הזמנים של הנשיא ברק אובמה, המכיל פרטים בעלי ערך רב עבור סוכנויות ביון זרות. הפרטים המופיעים בלוח הזמנים אינם מתפרסמים פומבית, אף שאינם נושאים סיווג ביטחוני.

יועצו של הנשיא לענייני ביטחון בן רודס התייחס לדיווחים ואמר: "איני מאמין כי מערכות מסווגות נפרצו". "אנו משדרגים תדירות את אמצעי ההגנה גם במערכות שאינן מסווגות" הוסיף.

"לא מאמין שנחשף חומד מסווג - רודס (רויטרס)


"פריצה מתוחכמת"

דובר הבית הלבן סירב להתייחס לדיווחים באופן רשמי, אך אמר כי ממילא מדובר בתקרית ישנה שהתרחשה לפני חודשים אחדים. בדבריו התייחס הדובר ככל הנראה לתקרית עליה דיווח הבית הלבן באוקטובר 2014, אז אותרה פעילות חשודה באחת מרשתות התקשורת המשרתות את הנשיא.

גופי הביון והמודיעין בארה"ב כבר החלו בחקירת המקרה, הנתפס כאחת מהפריצות המתוחכמות ביותר אי פעם שכוונו לפגוע בממשל האמריקני. רשת CNN פרסמה כי הפורצים ניסו לטשטש את עקבותיהם, אך החוקרים הצליחו להתחקות אחר סימנים המצביעים על מעורבות גורמים הקשורים בממשלת רוסיה.

בחודשים האחרונים התגברו תקיפות הסייבר של גורמים מרוסיה על מטרות של הממשל האמריקני. התקיפות האחרונות הובילו להערכה מחודש של אופי האיום על ארה"ב.