הצלתי את הילדים; בעלי נסחף במים

אילנית יריב חיכתה לבעלה אבים ושני ילדיה בני 6 ו-8 על גדת נהר הזמבזי באפריקה. "לפתע שמעתי צעקות וראיתי שהסירה התהפכה", משחזרת אילנית. "מיד קפצתי פנימה והצלתי את הילדים, אבל אבים נסיף בזרם החזק ונעלם", הוסיפה. מומחי חילוץ מעריכים כי הסיכויים לשרוד בנהר מלא התנינים הם קלושים מאוד

נהר הזמבזי (AP)

רעייתו של עו"ד אבים יריב שנעלם אתמול בנהר הזמבזי באפריקה שחזרה את רגעי הסיוט בשיט המשפחתי בזמביה. "קפצתי לנהר והצלתי את הילדים. בעלי נסחף עם המים", העידה אילנית יריב שעות ספורות אחרי שראתה את בעלה נעלם. כך מפרסם הבוקר העיתון ידיעות אחרונות.

אילנית יריב נותרה על גדת הנהר הזמבזי בזמן שבעלה ושני ילדיה הקטנים יצאו לשיט חווייתי. "חיכיתי להם על גדת הנהר, ולפתע שמעתי צעקות וראיתי שהסירה התהפכה", שחזרה רעייתו של עו"ד אבים יריב בן ה-39. "מיד קפצתי פנימה והצלתי את הילדים. הספקתי לראות את אבים, אבל הוא נסחף בזרם החזק ונעלם".

אילנית שנמצאת באזור החיפושים בזמביה מספרת כי משפחתם יצאה לטיול מאתגר ביבשת אפריקה ובימים האחרונים טיילה באזור הגבול שבין זימבבואה לזמביה. שלשום אחר הצהריים יצאו אבים ושני ילדיו בני שש ושמונה לשיט בנהר הזמבזי, אך אילנית החליטה להישאר לבדה על גדת הנער ולהמתין להם.

מחקירה ראשונית עולה כי הילדים לבשו חגורות הצלה, מה שככל הנראה הציל את חייהם, אך אבים לא לבש על עצמו שום אמצעי בטיחות. על פי עדויות של מפעילי הסירה ככל הנראה היפופוטם פראי הוא שהפך את הסירה.

מומחים בתחום החילוץ שמכירים היטב את האזור אומרים כי בעונה הזו הזרימה בנהל היא חזקה במיוחד והסיכויים לשרוד במים המלאים בתנינים הם קלושים ביותר.

בנה של המשוררת הלית ישורון

אבים יריב, עורך דין פלילי במקצועו ובנה של המשוררת הלית ישורון, נסע לטיול באפריקה עם בנו ובתו. השלושה בילו ביבשת ואתמול יצא לשיט בנהר, שנחשב לאחד הסוערים ביבשת. אחרי שהתהפכה הסירה נעלמו עקבותיו. ככל הנראה, אחרי שנפל מהסירה, הותקף יריב על ידי היפופוטם ותנינים שהיו בנהר. מאז המקרה, טרם נמצא.

עם שמע הבשורה, אמו של יריב, המשוררת הלית ישורון, עלתה על מטוס לזמביה. קונסול ישראל בניירובי דורון עבודי יצא למקום והוא צפוי להגיע הבוקר לאזור החיפושים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת