התאומה הצילה את אחותה עוד ברחם

כשאנדראה ופול גודריץ' הגיעו לבדוק מה מצבן של התאומות בשבוע ה-20 להריון, הם לא ידעו שזו תחילתה של דרמה מורטת עצבים. הרופאים גילו שיש דליפה בשליה של אחד העוברים וטענו שהסיכוי להשאיר את הבנות החיים - קלוש. עכשיו, בני הזוג גודריץ' מחבקים שתי תאומות בריאות - אחרי סיפור "גבורה" מיוחד של אחת האחיות

בשבוע ה-20 להריונה קיבלה אנדראה גודריץ' הבריטית מרופאיה את ההודעה ששברה את ליבה: לא ניתן יהיה למנוע את מותן של התאומות בבטנה. אתמול היא ילדה שתי בנות בריאות, אחרי שאחת הצילה את השנייה, עוד לפני שהן נולדו.

הסיפור המדהים הזה התחיל כבר ברחם. אחת התאומות, קיקי, סבלה מבעיות בליבה. נוזלים דלפו מהשלייה שעטפה אותה, אבל אז, ממש כפלא, הציבה את עצמה אחותה ניקו במקום כה נמוך ברחם עד ששימשה כמעין "פקק" ומנעה את מותה של אחותה.

"היא פעלה ממש כמו אחות - מלאך ששומר", אמרה גבי אמן בת ה-39 של התאומות. "אני מרגישה כמו האימא עם הכי הרבה מזל בעולם. כבר הייתי מוכנה לכך שהתאומות לא ייולדו", אמרה האם הנרגשת, "אבל ניקו הרגישה שמשהו לא בסדר והצילה את חייה של קיקי". לבני הזוג גודריץ' יש שני ילדים מבוגרים יותר, ילד בן ארבע בשם לוקה ופעוטה בת שנתיים בשם אינדיה.

הדרמה החלה בבדיקה שגרתית

הדרמה החלה כשגבי ובעלה פול הגיעו לבדיקה שגרתית אחרי 20 שבועות של הריון, אז הרופא שם לב לכתם חשוד סביב קיקי וזיהה בעיות בליבה. "הובהלתי לבית החולים בלונדון לבדיקות נוספות. התחלתי לדמם והרופאים היו סקפטיים לגבי הצלחת ההיריון", היא אמרה היום בחיוך.

"השליה של קיקי דולפת והיא מעמידה גם את התינוקת השנייה במצב מסוכן", אמרו אז הרופאים. גיל 20 שבועות זהו גיל מוקדם מידי לבצע לידה והתינוקות לא יכולים לשרוד בגיל כל כך קטן מחוץ לרחם. "כולם המתינו בשקט במשך ימים להפלה טבעית", נזכרה האם.

"הרופאים נדהמו באחת הבדיקות", היא הוסיפה להיזכר. "הם אמרו לי שניקו, בימיה כעובר, נדחפה מתחת לקיקי והיא בולמת את הדליפה. הרופאים היו בהלם. הם אף פעם לא ראו דבר כזה", סיפרה.

בשבוע השלושים, גבי נכנסה ללידה בניתוח קיסרי. ניקו נולדה ראשונה וחמש דקות אחריה קיקי. למרות ששתיהן בריאות, נכנסה ניקו לטיפול נמרץ, שם עקבו אחרי מצבה במשך שישה שבועות. קיקי הייתה בטיפול הנמרץ שלושה חודשים. היום הן כבר בנות שבעה חודשים - חיות, בריאות וצוחקות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת