היפהפייה הנרדמת: הצעירה שישנה חודשיים שלמים ברצף

לילי קלארק, סטודנטית בת 21 מבריטניה, ישנה בממוצע 23 שעות ביממה ונרדמת למשך חודשיים שלמים פעמיים בשנה מאז שהייתה בת 18. חייה אינם כה מעייפים, אבל היא סובלת מהפרעה נדירה מאוד בשם סינדרום "קליין-לוין". הוריה, שמטפלים בה בביתם, מתמלאים דאגה בכל פעם שהילדה מפהקת: "היא מפסידה חלק עצום מחייה", אומרת אמה

לילי קלארק. חייבת לישון (יח"צ)

היפהפייה הנרדמת - גירסת המציאות: לילי קלארק, סטודנטית בת 21 מבריטניה, סובלת מהפרעת שינה נדירה הגורמת לה להירדם לתקופות ממושכות במיוחד. כך למשך היא נפלה לשינה עמוקה שנמשכה מתחילת תקופת המבחנים שלה ועד חגיגות השנה החדשה. היא אפילו נרדמה יומיים לפני מסיבת יום הולדתה ה-18 והתעוררה - רק אחרי חודשים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת   

אמה של לילי, אדל בת ה-47, סיפרה בראיון ל"סאן" הבריטי כי המשפחה נתקלה בתופעה המוזרה לפני 4 שנים. "יצאנו לטיול משפחתי , הילדים יצאו להחליק על הקרח ואז הגענו למסעדה", אומרת האם. "עוד לפני שהגיע האוכל, לילי נרדמה בכיסא שלה, לא הצלחתי להעיר אותה ונאלצנו לסחוב אותה למכונית על הידיים".

בעקבות ההפרעה, לילי ישנה במשך 23 שעות ביממה ומתעוררת רק כדי לאכול. הוריה שמטפלים בה בביתם מתמלאים דאגה בכל פעם שהילדה מפהקת. מאז שנת 2007, אז התגלתה התסמונת אצל הצעירה, לילי נרדמת בממוצע לחודשיים תמימים בכל שבעה חודשים. "היא מפסידה חלק עצום מחייה", אומרת אמה.

"סינדרום היפהפייה הנרדמת"

התסמונת ממנה לילי סובלת מכונה בספרות הרפואית "סינדרום קליין-לוין" (KLS), הידוע גם בשם "סינדרום היפהפייה הנרדמת". מדובר למעשה בהפרעה נוירו-פסיכולוגית הגורמת ללוקה בתסמונת לישון לתקופות ארוכות ומעודדת התנהגות "ישנונית", כך שהחולים מתעוררים רק כדי לאכול, לשתות ולעשות את צרכיהם. 

הלוקים בהפרעה סובלים מתופעות של אפאתיות, חולשה ובלבול. כל רעש ואור הופך למטריד, והם לא יכולים, בדרך כלל,  לנהל אורח חיים נורמלי.

ההפרעה הנדירה הינה חשוכת מרפא, אבל מומחים טוענים שהיא תוקפת רק צעירים והיא עשויה לעבור עם הזמן. במשפחת קלארק ממשיכים לקוות שלילי תירפא ותוכל לשוב ולחיות חיים נורמלים - בערנות מלאה.