נחשף: כך ניסו המרגלים הבריטים להפוך את היטלר לאשה

מפיהרר - לפראוליין? פרופסור מכובד מאוניברסיטת קרדיף חושף את התכנית של ראשי המודיעין הבריטי להטות את הכף במלחמת העולם השנייה: מרגלי ה-MI5 נשלחו להחדיר הורמונים נשיים למזונו של היטלר, במטרה להפוך אותו לנשי יותר - ולקצת פחות אגרסיבי. "אם הם היו מצליחים להגיע לצלחת שלו, זה היה עובד", משוכנע הפרופסור

אדולף היטלר עם אווה בראון. פיהרר או פראו

מה היה קורה אם היטלר היה אישה? בלי להיכנס לסטריאוטיפים, בעלות הברית בתקופת מלחמת העולם השנייה חשבו שהיטלר כנקבה - היה משרת אותם היטב במאמצי המלחמה, והן אפילו עבדו על התכנית במרץ.

את התכנית הנועזת הזו חושף היום פרופסור בריאן פורס, מאוניברסיטת קרדיף הבריטית, בספר חדש המבוסס על מחקר ארוך שנים. התכנית הייתה פשוטה: הורמונים נקביים (אסטרוגנים) יוכנסו לאוכל של הפיהרר, ועם הזמן הוא כבר יהפוך ל"פראוליין". הם קיוו שעם הזמן יהפוך המנהיג האכזר לקצת יותר נשי, קצת פחות אגרסיבי, וטיפה יותר רגיש למצוקות האנושיות.

התקלה בתכנית הייתה בשלב הביצועי - המרגלים הבריטיים פשוט לא הצליחו להגיע לאנשים עם גישה ישירה לארוחת הצהריים של היטלר. "אין ספק שאם לסוכנים הייתה גישה לצלחת של הצורר, התכנית יכולה הייתה לעבוד", משוכנע הפרופסור שחשף את השיטה. נזכיר שלהיטלר הייתה אחות - פאולה שמה - שעד התאבדותה בסוף מלחמת העולם השנייה עבדה כמזכירה - לא בדיוק מכונת רצח משומנת כמו אחיה.

ולמה לא רעל? הסיבה לכך פשוטה: לפיהרר היו טועמים משלו שבדקו כל מנה לפני שהיא הוגשה לו. תוצאות הרעל היו מופיעות אצל הנסיינים, והתרמית הייתה מתגלה. החדרת אסטרוגן לא הייתה מעלה (לפחות בתחילה) כל חשד מיותר שיכול היה לסכל את המזימה.

ודרך אגב, בספר מופיעים עוד כמה רעיונות מופרעים שעלו במוחם של מרגלי ה-MI6 הבריטי - המקביל למוסד הישראלי. בין היתר הועלתה האפשרות להטיל על חיילי הרייך השלישי כמויות עצומות של דבק במטרה להדביק אותם (מילולית) לקרקע, ואפילו השלכת נחשים ארסיים על פלוגות האויב. בסופו של דבר, למרבה המזל, ניצחו בעלות הברית את הגרמנים בשיטה הישנה והטובה: ניצחון בשדה הקרב.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת