"פוקס ניוז" בקמפיין נגד בובספוג

רשת החדשות האמריקנית FOX מצאה לה אויב חדש. אחרי מלחמה בדמויות שמאל בולטות בארצות הברית דוגמת הנשיא אובמה, מכוונת עכשיו הרשת למטרה חדשה - הדמות המצוירת בובספוג. הרשת מוחה על כך שבובספוג מחנך ילדים לכך שההתחממות הגלובלית היא מעשה ידי אדם - והחלה להשמיץ אותו בכל הזדמנות

המטרה החדשה של פוקס ניוז (יח"צ)

משרד החינוך בארצות החל ביוזמה של חלוקת ספרים המסבירים לילדים מהי ההתחממות הגלובלית, ובהם נכתב כי המין האנושי הוא האחראי לעלייה בטמפרטורת כדור הארץ. הדמות שנבחרה להסביר את התופעה לילדים בספר היא הדמות המצוירת בובספוג. במקביל, מוקרנים לילדים סרטונים בכיכובם של דמויות האנימציה, שעוסקות בתכנים הקשורים לנושא.

עם זאת, יש כאלה בארצות הברית שמתנגדים להפצת הספרים. רשת החדשות האמריקנית FOX, המזוהה עם מפלגות הימין, הביעה מחאה על כך שהספר הינו חד-צדדי ואינו מספר לילדים אודות תיאוריות אחרות בנוגע להתחממות הגלובלית. השמאל הפוליטי בארצות הברית מזוהה יותר עם הסברה לפיה ההתחממות היא מעשה ידי אדם ואילו הימין מזוהה עם הסברה לפיה מדובר בתהליך טבעי, או כזה שאינו קשור לבני האדם.

מנחת התכנית "פוקס וחברים", גרטשן קרלסון, החלה במסע השמצות של ממש נגד כוכב הילדים הצהוב ונדמה שמאז שהחלה היזמה לחלוקת הספרים, היא מנצלת כל הזדמנות על מנת להעביר עליו ביקורת. "אני לא מבינה את הילדים שלי כשהם בוחרים לראות בתכנית הזאת", אמרה קרלסון, "לפעמים קשה לעקוב אחריה".

צפו בפוקס ניוז משמיצים את בובספוג: