סיסמת המפלגה הניאו-נאצית לבחירות: "תנו גז"

בברלין נשלמות ההכנות לבחירות למועצת העיר, ומפלגת הימין הניאו-נאצית מעוררת סערה עם כרזות השוברות שיאים של ציניות ברחבי העיר. על אחת מהן נראה יו"ר המפלגה רכוב על אופנוע תחת הכותרת "תן גז", מה שמעלה מיד את האסוציאציה לתאי הגזים. כרזה אחרת מבשרת לזרים בגרמניה: "טיסה נעימה הביתה"

כרזת הבחירות השערורייתית (דר-שפיגל)

ההיערכות לבחירות למועצת ברלין בגרמניה בעיצומה - והמפלגות המתמודדות עושות הכל, כך נראה, על מנת לצבור עוד קולות, גם אם הן שוברות שיאים של ציניות. כך עשתה מפלגת הימין הניאו-נאצית NDP, עם פרסומן של כרזות תחת הכותרת "לתת גז".

בכרזות שנתלו נראה יו"ר מפלגת NDP, אודו פוגט, לבוש חליפה שחורה ויושב על אופנוע כשהוא לוחץ על דוושת הגז - תחת הכותרת "לתת גז". הרמז לתאי הגזים מתקופת הנאצים - ברור לחלוטין, וראשי המפלגה מקווים שהכרזות יסייעו להם להיבחר לראשונה למועצת ברלין.

"מה התיירים מישראל יגידו?"

עיקר הסערה נגרמה בעקבות האסוציאציה העולה מהסיסמה בתחתית הכרזה - תאי הגזים בהם הושמדו מיליוני בני אדם במהלך מלחמת העולם השנייה.

הקמפיין השערורייתי כבר עורר את חמתם של פוליטיקאים רבים בגרמניה, שדרשו גם בפתיחת הליכים משפטיים נגד ראשי מפלגת NDP. "מה התיירים יחשבו על הכרזות הללו, למשל תיירים מישראל?", תהה בזעם נציג מפלגת הסוציאל-דמוקרטים, המהווים את הרוב במועצת ברלין.

אך מתברר כי הסיסמה "לתת גז" אינה הסיסמה הצינית היחידה של המפלגה הניאו-נאצית. כרזות נוספות שנתלו ברחבי ברלין יוצאות נגד הימצאותם של זרים בגרמניה, תחת הכותרת "שתהיה לכם טיסה נעימה הביתה".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת