שליח חב"ד באקוודור נחטף - ושוחרר ללא פגע

הרב תומר רותם, שליח חב"ד באקוודור, נחטף על-ידי כנופיה שבראשה עומד עבריין ישראלי שנהג לפקוד את בית חב"ד. החוטפים דרשו כופר לשחרורו, אך הוא חולץ לבסוף ללא פגע ומבלי שדרישות החוטפים מולאו

הרב רותם. שוחרר בריא ושלם (אתר חב"ד COL)

שליח חב"ד באקוודור, הרב תומר רותם, נחטף ביום שני שעבר - והוחזק על ידי שוביו שדרשו כופר בתמורה לשחרורו. צו איסור הפרסום מעל הפרשה הוסר אחר הצהריים, והוטל מלכתחילה כדי שלא לשבש את פעולות השחרור ולא לסכן את חייו. הוא שוחרר לבסוף בריא ושלם.

בראש הכנופיה שהחזיקה ברב רותם עומד אזרח ישראלי, שהיה אחד מבאי בית חב"ד באקוודור. הם דרשו כופר בגובה של חצי מיליון דולר בתמורה לשחרורו של השליח, שלבסוף חולץ בלא תשלום של אגורה שחוקה אחת.

ביום שישי האחרון הסתיימה הסאגה, עם שחרורו של הרב בריא ושלם לביתו. משטרת אקוודור עצרה את החוטף והוא מוחזק במעצר.

החוטף אמר לרב: מתעללים גם בבני משפחתך

במהלך הימים שבהם הוחזק על ידי חוטפיו, עבר הרב רותם מסכת מהתעללויות פיזיות ונפשיות. אחרי ששוחרר, סיפר כי בניסיון להגביר את הלחץ עליו, אמר לו חוטפו כי גם בני משפחתו של הרב עוברים במקביל התעללות.

משטרת אקוודור עצרה את החוטף והוא מוחזק במעצר. שעה קלה לאחר ששוחרר, הגיע הרב בריא ושלם לביתו. בהודעה שפרסם אחרי ששב לחופשי כתב רותם: "בית חב"ד פתוח לרווחה לכל יהודי ואנו עוזרים מכל הלב לכל יהודי באשר הוא בגשמיות וברוחניות. לצערנו, ניצל החוטף את האהבה הזאת במשך שנים והשתמש בנו ככיסוי למטרותיו הפליליות ללא ידיעתנו".

על החשוד במעשה הרחיב הרב וכתב: "עזרנו לו לעיתים הרבה מעבר ליכולותינו, נתנו לו אוזן קשבת ומשפחה חמה, אכילה, שתייה, לינה, ועוד ועוד. עם הרחבת הפעילות בבית חב"ד שלנו לצערנו צרה עינו בנו, והוא החליט לסחוט אותנו בפיתויים והבטחות ואחר כך גם בעלילות שווא מרושעות תוך כדי איומים נוראים והכפשת שמנו הטוב, במטרה אחת ויחידה של תאוות בצע כסף".

על הצעדים שנקטו חברי צוות חב"ד פירט: "כשהבנו במה מדובר ניתקנו את הקשר איתו. מובן שגם השתדלנו לנקוט אמצעי זהירות וביטחון האפשריים לנו. יש לזכו כי בית חב"ד אינו ממומן על-ידי שום גוף או תקציב ומתקיים כולו מהצדקה והחסד שנותנים יהודים טובים שאכפת להם. מוסד של חסד מוגדר בכך שההוצאות בו רבות על ההכנסות, וכך אנו נותנים מנה גשמית ורוחנית לאלפי מטיילים ישראלים, תיירים מכל העולם, סטודנטים, מתנדבים, נזקקים, ויהודים מקומיים".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת