הכירו: "מליציות ההגנה" על לונדון

במקום שבו המשטרה נכשלת, האזרחים נכנסים לפעולה - חמושים באלות מעץ. בשכונה בצפון לונדון הקימו האזרחים מספר מיליציות חמושות באלות עץ שנלחמות בפורעי החוק המקומיים. בעוד שחברי המיליציות גאים במעשיהם וטוענים שהם מצליחים יותר מהמשטרה, הזהיר ראש הממשלה הבריטי מפני התופעה

מאז תחילת המהומות בבריטניה יש ענף אחד שפורח במדינה - מכירת האלות העשויות מעץ. לא מדובר ברצון עז של האזרחים הבריטים לשחק בייסבול או קריקט, אלא בהתארגנות ספונטנית של תושבים שיצרו לעצמם מיליציות עצמאיות כדי להתמודד עם האלימות באזור מגוריהם.

המיליציות האלה מתארגנות בשכונת אלת'ם שבלונדון. "יש לנו קהילה חזקה מאוד. אנחנו מכבדים את מה שיש לנו כאן ורוצים שהסביבה שלנו תישאר בטוחה", אומרים מארגני המיליציות שטוענים כי הארגונים קמו מתוך חשש אמיתי לחיי התושבים.

חברי המיליציות מצפון לונדון פשוט איבדו את האמון ביכולתה של המשטרה לבלום את מעשי הביזה וההרס, לאחר מספר ימים של אלימות, והחליטו לקחת את החוק לידיים. "המשטרה לא יכולה לשלוט ברחובות, אז התושבים המקומיים יטפלו בזה", הם אומרים.

"לא כפופים לחוק ולפיקוח"

חברי המיליציות מהקומיות ממשיכים ו"מתפארים" בהישגיהם: "אנחנו מקיימים סיורים ונמצאים פה כדי להגן על האזור הזה". ואכן - בחלק מהמקרים מצליחים המיליציות לבלום את המהומות, במקום שבו המשטרה נכשלת. "זה בגלל שאנחנו לא כפופים לחוק ולפיקוח", הם מסבירים.

במסיבת העיתונאים האחרונה שכינס, הודיע ראש הממשלה דייויד קמרון כי הפתרון הזמני הזה של המיליציות עשוי להיות גרוע הרבה יותר מהבעיה שהוא מנסה לפתור. "אסור לקחת את החוק לידיים בשום צורה ובאף מקרה", הוא הזהיר אז.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת