צפו: שוטרים מכים בוזזים צעירים במנצ'סטר

לראשונה זה מספר לילות, יכלו תושבי השכונות הלונדוניות הבוערות והערים האחרות בהן הוצתו מהומות, לישון בשקט יחסי. מספר העצורים לא היה גדול בהרבה מזה של כל לילה בריטי טיפוסי. ברשת מתפרסמים סרטונים רבים, בהם גם של אלימות שוטרים כלפי מתפרעים. בעקבות אחד מהם גם נפתחה חקירה

זה לקח 4 הרוגים, עשרות פצועים ומאות עצורים, אבל אחרי מהומות קשות ואלימות ביותר השבוע, הלילה יכלו לישון תושבי לונדון וערי בריטניה בשקט יחסי. משטרת בריטניה דיווחה על מעצרים מאוד מועט, כמעט לילה בריטי שגרתי. שני דברים ככל הנראה תרמו לרגיעה: נוכחות משטרתית כבדה ביותר ברחובות לונדון אך גם בשאר הערים ונאומו התקיף אתמול של ראש הממשלה דיוויד קמרון.

בתוך הרגיעה הספק-זמנית, צצים ברשת סרטונים שונים המתעדים את הפרעות ההמוניות, האלימות והבזיזות. אחד הגולשים העלה אתמול ליוטיוב סרטון שבעקבותיו אף נפתחה חקירה במשטרת מנצ'סטר - נגד מספר שוטרים בריטים. בסרטון נראים השוטרים רודפים אחר מספר צעירים שבזזו חנות, וכשהם מצליחים לתפוס אחד מהם, הם מכים אותו קשות באלות וגם בועטים בראשו. בעיר מנצ'סטר נראו בימים האחרונים ילדים צעירים מאוד, גם בני 9, הבוזזים חנויות ומשליכים חפצים על שוטרים ברחובות.

קמרון אמר במסיבת עיתונאים מיוחדת אתמול כי יגלה אפס סבלנות כלפי המתפרעים, שימצאו עצמם במעצר ואף בכלא. הוא הכריז גם שאישר שימוש באמצעים חמורים יותר לפיזור הפגנות, כמו כדורי גומי וזרנוקי מים.

דיון חירום בפרלמנט

למרות הלילה השקט, עדיין מוקדם מדי להגיד שההתפרעויות מאחורינו. מי שהסתובב אמש ברחובות לונדון, ראה כמעט בכל פינה צמד שוטרים מונע התלקחות מחודשת.

עם המצב המתוח והנפיץ, תעבור היום תשומת הלב הציבורית לפרלמנט, שם יתקיים דיון חירום בעקבות המהומות. קמרון יצטרך להסביר למה קיצץ את תקציבי המשטרה בשנים האחרונות וכנראה יקבל גם ביקורת רבה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת