חברי הקהילה היהודית בלונדון: "לא נותנים לילדים להסתובב לבד"

גל המהומות בלונדון נמשך, ומטיל את אימתו גם על חברי הקהילה היהודית בממלכה. פעילה בקהילה היהודית בלונדון סיפרה בשיחה עם חדשות 2 באינטרנט על החששות: "החנויות נסגרות מוקדם מהרגיל, חלק מהן נשדדו ונבזזו"

המהומות בלונדון נמשכות (רויטרס)

גל ההתפרעויות בבריטניה גורם לבהלה גם בקרב הקהילה היהודית. בשיחה עם חדשות 2 באינטרנט מספרת פעילה בקהילה היהודית בלונדון: "בימים האחרונים אנחנו לחוצים מאוד. לא נותנים לילדים להסתובב ולנסוע לבד".

רייצ'ל פיינמסר סיפרה כי שגרת החיים בבירת הממלכה הבריטית השתנתה באופן משמעותי. "החנויות נסגרות מוקדם מהרגיל, בסביבות 16:00, חלק מהן נשדדו ונבזזו", ציינה פיינמסר. "הרחובות שקטים מאוד כי אנשים בבית, וחוזרים הביתה מוקדם מהעבודה".

"תודה לאל, ההתפרעויות לא היו קרובות למקום המגורים שלי", מתוודה פיינמסר. "לא נתתי לילדים שלי ללכת למרכזי קניות למרות החופש, והם לא נוסעים באוטובוס לבד", היא מוסיפה. פיינמסר מדגישה כי המהומות מעט נרגעו. "הציבו הרבה משטרה ברחובות. זה מרגיש טוב יותר, וגם היום היה טוב יותר. אני מקווה שהלילה יעבור בצורה רגועה, במנצ'סטר וברמינגהם עדיין לא שקט לגמרי".

לדבריה, אתמול ראש הממשלה חזר מהחופשה שלו וביטל את כל חופשות השוטרים. "הוא תגבר את כל כוחות המשטרה ושמעתי שהם יכולים להשתמש בכדורי גומי", הוסיפה פיינמסר. בנוגע לזהות המתפרעים מציינת פיינמסר: "אני לא חושבת שרוב האנשים האלה הם מוסלמים. הם נולדו במדינה הזאת, רובם הגדול הם אנגלים עניים והם מנצלים את ההזדמנות כדי לבזוז. זו התנהגות דוחה".

מנצ'סטר: האלימות הקשה ב-30 השנים האחרונות

רשת סקיי ניוז דיווחה הבוקר על שלושה בני אדם שנהרגו מפגיעת מכונית במהומות בברמינגהם. במהלך ניסיון להגן העסק שלהם התקרבה מכונית לעבר שלושה הולכי רגל ופגעה בהם במהירות גבוהה במיוחד, למרות שהם כלל לא עמדו על הכביש. המשטרה המקומית חוקרת את המקרה והחשד הוא כי מדובר ברצח. אדם אחד נעצר בחשד למעורבות.

אתמול בלילה לונדון נשארה שקטה הלילה כנראה בזכות 16,000 שוטרים שהתפרשו ברחבי הבירה, ומוקד ההתפרעויות עבר למרכז המדינה. המהומות הקשות ביותר נרשמו במנצ'סטר, שם אמר מפקד המשטרה המקומית כי מדובר באירועים הקשים ביותר שפקדו את העיר 30 שנה וכי ההתפרעויות "המיטו חרפה על העיר". יותר מ-100 מפגינים נעצרו שם.

 רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת