בריטניה: צו הרחקה למחבר "תורת המלך"

משרד החוץ הבריטי הוציא צו הרחקה רשמי לרב יוסי אליצור, לפיו לא יורשה להיכנס לממלכה ב-3 השנים הקרובות. לפי המכתב שקיבל לידיו, הרב שחתום על בספר "תורת המלך" עלול להוות פגיעה ב"טובת הציבור"

הרב יוסי אליצור. ארכיון (חדשות 2)

הרב יוסי אליצור, ממחברי הספר השנוי במחלוקת "תורת המלך", קיבל צו הרחקה מבריטניה. במכתב, שנחתם על ידי שרת החוץ של הממלכה, נכתב כי בעקבות חלקו בכתיבת הספר המתיר הרג גויים הוא מורחק למען "טובת הציבור", כך דיווח אתר "הקול היהודי".

לפני מספר ימים קיבל הרב לידיו את המכתב, בו נקבע באופן חד משמעי שאינו נתון לערעור, כי הוא אינו גורם רצוי בבריטניה במשך שלוש השנים הקרובות. במסמך המפורט נכתב כי ההחלטה התקבלה לאחר בדיקה קפדנית בה התגלה כי הוא אינו עומד בתנאי ההתנהגות המקובלים במדינה, מאחר שהוא מצדיק טרור ואלימות ואף פועל לגרום לאחרים לבצע פעולה שכזו.

במכתב צוטט קטע מדוח וושינגטון בנוגע למזרח התיכון, בו הובאו דברים שאמר הרב לאחר יציאת "תורת המלך" לאור: "אנחנו לא מפלים. אם ליהודים לא יהיה שקט, אז גם לערבים לא יהיה שקט. אם הערבים ינצחו בגלל אלימות כלפי יהודים, היהודים ינצחו על ידי אלימות כנגד ערבים".

לפני כחודשיים: ראאד סלאח נעצר בבריטניה

השייח' ראאד סלאח, מנהיג הפלג הצפוני בתנועה האיסלאמית, נעצר בבריטניה לפני יותר מחודש, על ידי משטרת לסטר לאחר שנאם בכנס "סולידריות למען פלסטין". המשטרה הלונדונית חיפשה את השייח' סלאח מאז שנכנס לבריטניה, לאחר שבעבר הוצא נגדו צו שלא מאפשר לו להיכנס כלל לתחומי בריטניה.

סלאח הוגדר על ידי הרשויות בבריטניה כאדם בעל "נטיות אנטישמיות מובהקות", ולכן החליטו לאסור עליו להגיע שוב לבריטניה. כאשר הגיע למשטרה המקומית דיווח על כך שסלאח נמצא בכנס למען פלסטין, הם שלחו בלשים לאירוע על מנת לוודא שאכן הוא האיש שמופיע, ובתום הכנס הוא נעצר. כשבועיים לאחר מכן הוא שוחרר למעצר בית.

 רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת