השבט האבוד שנתגלה באמזונס - נעלם

שבט קדום שחי בבידוד מוחלט באמזונס נעלם לאחר שככל הנראה הותקף על ידי סוחרי סמים בגבול פרו-ברזיל. הילידים צבועי הפנים, הצדים מזונם בחץ וקשת ודוברים בשפה לא מוכרת - ברחו לאחר התקיפה וכעת הרשויות בברזיל לא מצליחות לעלות על עקבותיהם

השבט האבוד נעלם (רוטירס)

דאגה לחייהם של בני השבט האבוד באמזונס. קיים חשש כי סוחרי סמים פרואנים תקפו את השבט הקדום שחי בבידוד מוחלט באמזונס בגבול פרו-ברזיל. גורמים רשמיים מהאגודה הלאומית-אינדיאנית של ברזיל (FUNAI) פרסמו, כי קיים חשש לחייהם של בני השבט שהותקפו וכעת לא ידוע על מקום הימצאם.

השבט האבוד התפרסם לראשונה כשפקחים של שמורות הטבע נתקלו במקרה באנשי השבט הקדום במהלך חיפוש אחר חוטבי עצים לא חוקיים. תחילה שמרו בכירים בפרו את התגלית בסוד אך בהמשך חשף ארגון FUNAI תמונות המציגות את הילידים האינדיאנים לעולם כולו, ובו הם נראים כשפניהם צבועות אדום והם נושאים קשתות וחיצים.

כעת מתפרסם כי באמצע חודש יולי, חמושים סוחרי קוקאין תקפו צוות מחקר מטעם FUNAI ששהה בג'ונג'ל והיה אחראי על ניטור והגנה של השבט באמזונס, החוקרים נאלצו לברוח מהתוקפים. כשחזרו ביום שני האחרון מלווים באנשי המשטרה הפדרלית של ברזיל וכוח צבא לאזור בו מתגוררים הילידים, גילו החוקרים כי השבט נעלם. כל שמצאו הוא נרתיק חיצים מוטל האדמה.

 "אנו מאוד מודאגים" אמר קרלוס טרונסוס, חבר ארגון FUNAI. "אנו חוששים שסוחרי הסמים גרמו לשבט לברוח וזוהי מכה קשה לניסיון ולשמר ולהגן על הילידים האינדיאנים ", הוסיף.

עד כה לא נמצאו סימנים המובילים למקום המצאם של בני שבט. המשטרה בברזיל מנהלת חקירה וכבר עצרה חשוד ברזילאי. עכשיו מקווים בברזיל, כי השבט האבוד שנמצא בעבר - יתגלה בשנית.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת