סלבריטאי בריטניה נגד המהומות

המהומות האלימות בלונדון לא מעוררים רק את דאגת האזרחים ה"פשוטים" שמפחדים לצאת לרחובות, אלא גם את סלבריטאי הממלכה, שמפעילים את כל כוחם כדי להרגיע את המצב. הכדורגלן וויין רוני, הזמרת ג'סי ג'יי ומפורסמים נוספים מנצלים את הטוויטר כדי לקרוא למפגינים "פשוט להירגע"

הכדורגלן וויין רוני (AP)

על רקע גל המחאות בבריטניה, מתאחדים בימים האחרונים הסלבריטאים במדינה בטוויטר כדי לגנות את האלימות. המפורסמים הבריטים קוראים לאזרחים לנהוג במתינות ולדאוג להרגעת המצב.

בין המפורסמים שהצטרפו למאבק באלימות דרך הטוויטר גם כדורגלן מנצ'סטר יונייטד ונבחרת אנגליה וויין רוני, הזמרת ג'סי ג'יי וסטפני פריי.

"המהומות האלימות האלה משוגעות. זה מה שיש לאנשים במדינה הזאת לעשות?", שאל רוני בתמיהה. "זה מביך את המדינות שלנו. הפסיקו בבקשה", דגש.

גם השחקן פירס מורגן התייחס לנושא, כשכתב: "מיליונים סובלים בעולם מהמשבר הכלכלי, אבל לא מתפרעים ובוזזים כמונו. אין סימפטיה לאנשים שמגיבים כך.

"אם הייתי עכשיו בלונדון, הייתי נפגשת עם כל מי שמוכן להרגיע את המהומות ועוזרת לו", כתבה פריי. "צריך לעשות את מה שאפשר כדי לסיים את זה", הוסיפה.

מוקדם יותר היום התחדשו ההתפרעויות בבריטניה כשבמנצ'סטר נעצרו כמה בני אדם שהתפרעו ובזזו חנויות. במערב ברומוויץ' הוצתו כמה כלי רכב וחנויות נבזזו. בלונדון ערוכים ללילה רביעי של מהומות ובפעם הראשונה שוקלים שם להשתמש בכדורי גומי כאמצעי לפיזור הפגנות, כך אמרו הלילה לכלי תקשורת בבריטניה קציני משטרה בכירים. מעולם לא השתמשו בבריטניה בכדורי גומי לפיזור מתפרעים.

16,000 שוטרים כבר פרושים בבירה כדי להתמודד עם המתפרעים ויש קריאות לראש הממשלה דיויד קמרון להכניס כוחות צבא כדי להשליט סדר. בינתיים החליטו בישראל שלא להוציא אזהרת מסע לבירת בריטניה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת