אירן לבריטניה: הפסיקו האלימות

"אירן תומכת בזכותו של העם הבריטי לקיים מחאה ודורשת מהממשלה להורות לשוטרים להפסיק את השימוש באלימות כלפי המפגינים" - זו ההודעה הרשמית שיצאה היום מתת הוועדה לביטחון לאומי ומדיניות חוץ באירן. דובר משרד החוץ האירני רמין מהמנפרסט קרא למשטרה לגלות איפוק ולנהל משא ומתן עם המפגינים על מנת להרגיע את הרוחות

תת הוועדה לביטחון לאומי ומדיניות החוץ של אירן התייחסה היום למהומות בבריטניה וקראה להפסקה מיידית של הפעלת האלימות כלפי האזרחים המוחים. "אירן תומכת בזכותו של העם הבריטי לקיים מחאה ודורשת מהממשלה להורות לשוטרים להפסיק את השימוש באלימות כלפי המפגינים", אמר סגן יושב ראש הוועדה מחמד כרים עבאדי.

דובר משרד החוץ האירני, רמין מהמנפרסט קרא למשטרה הבריטית לגלות איפוק מול המפגינים, וציין כי יש להתחיל במשא ומתן עם המפגינים ולהקשיב לדרישותיהם במטרה להשיב את הסדר ולהרגיע את הרוחות. מהמנפרסט קרא לארגוני זכויות אדם לחקור את פעולות המשטרה על מנת למנוע הפרה נוספת של חירויות אזרח.

דובר תת הוועדה לביטחון לאומי ומדיניות החוץ חוסיין נג'אבי, טען כי בריטניה נוהגת ב"סטנדרטים כפולים" בכל הנוגע לשמירה על זכויות אדם. הוא שב על המסר שיצא מהוועדה והמליץ ללונדון להפסיק את השימוש באלימות כלפי מפגינים ולכבד את זכויותיהם של האזרחים.

ראש ממשלת בריטניה דיוויד קמרון הודיע כי הלילה יוצבו בלונדון 16 אלף שוטרים שישמרו על הסדר ברחובות. מהמשטרה נמסר כי עד כה נעצרו במהומות כ-200 בני אדם.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת