הרוג ראשון במהומות: בן 26 נורה למוות ברכבו

13 אלף שוטרים פרוסים ברחובות כדי לנסות ולמנוע עוד לילה של אש ואלימות בממלכה הבריטית. ממשלתו של דיוויד קמרון בדיון חירום, אבל מספר העצורים עולה בהתמדה וצעיר נורה למוות ברכבו. בריטניה מתכוננת לעוד לילה של אלימות, ובינתיים התמונות הקשות משודרות ללא הפסקה

האלימות, הביזה והמהומות הקשות ממשיכות להסעיר את ערי בריטניה גם היום. ראש הממשלה דיוויד קמרון קיצר את חופשתו וכינס את שריו הבכירים לדיון דחוף במהומות החמורות ביותר שידעה בריטניה מאז מהומות הגזע בשנות ה-80, ובינתיים רשת BBC מדווחת על הרוג ראשון במהומות: צעיר בן 26 שנמצא ירוי ברכבו בדרום לונדון.

במסיבת עיתונאים דחופה שכינס היום אמר קמרון: "ממשלת בריטניה משתתפת בצערן של המשפחות שנפגעו במהלך העימותים. המעשים שנעשים ברחובות הם פשעים, ואנחנו נילחם בהם ונעמוד לצד כוחות הביטחון והמשטרה בעניין הזה. נוסיף עוד כוחות משטרה ברחובות על מנת להבטיח זאת".

זמן קצר לאחר מסיבת העיתונאים, דיווחו כלי תקשורת בבריטניה כי צעיר נוסף, בן 26, נהרג במהלך המהומות בלונדון, מאש שנפתחה לעבר הרכב בו נהג

בלונדון, זהו הלילה השלישי שבו בוערים בניינים, מכוניות ופחי אשפה. משטרת לונדון שלחה לרחובות עוד 13 אלף שוטרים, שיתמודדו עם המתפרעים. שני משחקי כדורגל בגביע הליגה הבריטי בוטלו, וכך גם משחק הידידות של נבחרת אנגליה מול הולנד שתוכנן למחר, אבל הדאגה האמיתית היא של מארגני האולימפיאדה שאמורה להיערך בלונדון בעוד פחות משנה.

המארגנים ומצלמות הטלוויזיה מתעדות צעירים שאיבדו כל פחד , פותחים בעימותים מול השוטרים כמי שאיבד את התקווה ורואה בשלטון החוק - אויב.

אם בלילה היו אלו השריפות שמילאו את הערים בעשן ורעשי רכבי הכיבוי, במהלך היום יוצאים הצעירים בבירמינגהם, ליברפול ובשכונות רבות בלונדון, בכוונה להתסיס את האווירה. עד עכשיו נעצרו מאות בני נוער, עוד עשרות נפצעו, גם בצידם של השוטרים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת