צפו: מחאת האוהלים הגיעה לניו יורק

לא רק בישראל, גם ישראלים השוהים בארה"ב החליטו לקחת חלק במחאה. אחרי שאתמול בבוקר הוקם אוהל מחאה מול הבית הלבן בוושינגטון, בשעות הערב יצאו כ-30 ישראלים השוהים בניו יורק והפגינו עם אוהלים ושלטים בטיימס סקוור

מחאת האוהלים בניו יורק (עדי גיגי)

תל אביב לא לבד: כ-30 ישראלים התגודדו אמש בטיימס-סקוור שבעיר ניו יורק וערכו הפגנת הזדהות עם המוחים בישראל. את המחאה יזמו סטודנטים ישראלים וכן ישראלים שחיים בעיר. המוחים הצטיידו באוהלים ושלטים וקראו קריאות דומות לאלה שהושמעו בתל אביב.

צפו בהפגנת האוהלים בניו יורק:

בלב מנהטן, סמוך לרחוב ברודווי המפורסם ובגשם שוטף, נשאו המפגינים שלטים בסגנון "ביבי, המחזמר נגמר", "רוצים צדק, לא צדקה" ואפילו שלט באנגלית המשחזר את סיסמת המחאה בארץ: "B is for tent".

אחד ממארגני המפגן אמר: "חברינו ישנים כעת באוהלים ברחבי הארץ במאמץ להביא לשינויי מדיניות משמעותיים, וזוהי דרכנו לתמוך בהם מרחוק ולעודד אותם להמשיך בפועלם החשוב, עד שנשוב בעוד מספר ימים להשתתף במאבק בארץ."

אתמול: אוהל מחאה ראשון מול הבית הלבן

קבוצה של פעילים ישראלים השוהים בארצות הברית החליטו להפגין הזדהות עם המחאה ההולכת וגוברת בישראל, והקימו אוהל מול הבית הלבו בוושינגטון. לטענת הפעילים, האוהל הוקם על מנת לחבר בין המחאה בישראל לבין מחאה גוברת בציבור האמריקני נגד שיטת הממשל.

את הפעולה יזמו הישראלים אריאל שלם, ירון אתר ורוני וייס. "הגענו עם שלט אחד בעברית, 'העם דורש צדק חברתי' שהוא הסמל של המחאה בארץ", אמר אחד הפעילים לחדשות 2 באינטרנט, "והשלט השני, באנגלית, 'לעצור את המכונה' (Stop the Machine), סיסמא של תנועת מחאה הגוברת בארצות הברית".

לדברי הפעילים, מחאת אוהלים צפויה להתרחש בארצות הברית ב-6 באוקטובר הקרוב, מול הבית הלבן. בנוסף, מקימי האוהל מספרים כי שמעו שגם בניו יורק, בדומה לתל אביב, תיערך מחאת אוהלים נגד שכר הדירה הגבוה בעיר.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת