אירן: לא שלחנו נשק לסוריה

בטהרן מכחישים הדיווחים על משלוח הנשק לדמשק. "מטרתם של פרסומים שכאלה היא ליצור מתיחות וחשדות בין המדינות", אומר שר החוץ האירני עלי אכבר סאלהי. "אם טענות המערב נכונות, מדוע הם אינם מפרסמים מסמכים?". טורקיה מחריפה הטון נגד סוריה: שר החוץ דאבוטולו יגיע מחרתיים לדמשק, וארדואן מדגיש: "הסבלנות שלנו פוקעת"

אסד ואחמדינג'אד. ארכיון (רויטרס)

משלוח הנשק האירני - הגרסה של טהרן: ברפובליקה האסלאמית מכחישים בתוקף את הדיווחים בסוף השבוע, לפיהם טורקיה סיכלה ניסיון העברת משלוח נשק מהמדינה לסוריה. "מטרתם של פרסומים שכאלה היא ליצור מתיחות וחשדות בין המדינות", אמר אמש שר החוץ האירני עלי אכבר סאלהי בתגובה לדיווחים. "הדיווחים הללו רחוקים מן המציאות".

"אם אכן נכונות הטענות של המערב, כי אירן מסייעת לסוריה ולחיזבאללה, מדוע הם אינם מוכיחים זאת במסמכים?", המשיך סאלהי. "המערב מפרסם שמועות שכאלה על מנת לחפות על כישלונו".

שר החוץ הטורקי בדרך לדמשק

בסוף השבוע אישר שר החוץ הטורקי אחמט דאבוטולו כי טורקיה סיכלה העברת אמצעי לחימה באמצעות משאית מאירן לסוריה. דבוטאולו לא סיפק פרטים נוספים על המקרה אך הדגיש כי הרשויות בארצו פתחו בחקירה מקיפה של המשלוח - על כל היבטיו. כלי הנשק היו אמורים, ככל הנראה, להיות מועברים לידי אנשי חיזבאללה.

דאבוטולו עצמו צפוי לבקר בסוריה מחרתיים, על מנת להעביר מסר תקיף מאנקרה לדמשק בכל הנוגע להמשך הדיכוי האלים של המהומות. "היינו עד כה מאוד סבלנים", אמר אתמול ראש ממשלת טורקיה רג'פ טאיפ ארדואן. "רצינו לבדוק אם ניתן לתקן את המצב, ואם הם (הבכירים הסורים) מקשיבים למה שאמרנו. אבל עכשיו הסבלנות שלנו פוקעת". 

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת