מהומות אלימות פרצו הלילה בלונדון

מהומות אלימות פרצו הערב בשכונת טוטנהאם שבצפון לונדון בין מפגינים למשטרה. המפגינים העלו באש תחנת משטרה, אוטובוס ציבורי, מכוניות, בזזו ושרפו חנויות ותקפו את כוחות המשטרה במחאה על הרג צעיר תושב המקום בידי שוטרים בשבוע שעבר. לא דווח על נפגעים במהומות

מהומות בבריטניה, ארכיון (הגרדיאן)

בריטניה חוותה הלילה מהומות שלא נראו בממלכה שנים: כמה מאות מפגינים תקפו תחנת משטרה בבקבוקי תבערה ובלבנים, העלו באש שתי ניידות משטרה, אוטובוס וכמה חנויות. המהומות החלו בסיומה של הפגנת מחאה על מותו של בן 29 בידי המשטרה בשבוע שעבר. רשת SKY מדווחת על ביזה של חנויות, השלכת חפצים לעבר השוטרים והשחתת רכוש.

שכונת טוטנהאם שבצפון לונדון ראתה הלילה מראות שאינם שכיחים בבריטניה. בסיומה של הפגנה שקטה יחסית התפצלו מקבוצת המפגינים הראשית כ-200 איש לערך, שהחלו לצעוד לעבר תחנת המשטרה המקומית. כשהגיעו אליה, הם החלו ליידות אבנים, לבנים ובקבוקי תבערה לעברה, פרצה בתחנה אש אך היא לא נשרפה.

כוחות לפיזור הפגנות שיצאו לעבר המתפרעים הותקפו בבקבוקי תבערה ובאבנים. אוטובוס דו-קומתי שעבר ברחוב הותקף בבקבוקי תבערה שנזרקו דרך חלונותיו ועלה באש, מכונית נוספת שעמדה בסמוך עלתה באש גם כן. בהמשך המהומות הוצתו ונבזזו חנויות בסמוך לאוטובוס הבוער, ונמשכו ההתנגשויות עם כוחות המשטרה. למרות ההתנגשות האלימה עם השוטרים והעובדה שהאוטובוס הציבורי נשרף כליל לא דווח על נפגעים.

המהומות פרצו לאחר שבשבוע שעבר נורה למוות צעיר בן 29 בעת חילופי אש עם כוחות המשטרה. הצעיר ישב במונית שנעצרה במחסום משטרתי, ובעת חילופי יריות שפרצו על רקע שטרם הובהר הוא נורה ונהרג, שוטר נפצע קל באותו אירוע.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק