נשות רוסיה מתפשטות למען מדבדב

הקמפיין החדש של נשיא רוסיה דימיטרי מדבדב נגד שתיית בירה בפומבי זוכה לתמיכה חסרת בושה: צעירות רוסיות החליטו לפשוט את בגדיהם ברחובות מוסקווה לאות תמיכה בקמפיין, וזאת רק שבועות לאחר שצעירות אחרות התפשטו באינטרנט למען ראש הממשלה פוטין. אחת הבנות: "שהגברים יבחרו - אנחנו או הבירה". פוליטיקה במערומיה

ביקיני בכיכר למען הנשיא (רויטרס)

כמה נשים מרוסיה מצאו דרך מקורית במיוחד כדי להביע תמיכה בנשיא רוסיה דימיטרי מדבדב: להתפשט במרכז העיר. הצעירות עטו על עצמן ביקיני בכיכר המרכזית במוסקווה במטרה לתמוך ביוזמה חדשה של מדבדב הקוראת לצמצום שתיית בירה בקרב הציבור הרוסי - כל זאת חודשים ספורים לפני הבחירות במדינה.

כשהן מוקפות בצלמים, קראו הנשים לעוברים והשבים בכיכר פושקין לשפוך את פחיות הבירה ששתו לתוך דליים, וברגע שאלו התמלאו עד הקו המסומן - החלו הצעירות "לצמצם" את מלבושן. תחילה פשטו מכנסיים ואחר כך את החולצות, תוך שהן קוראות לקול תרועות ההמון "מדבדב הוא הנשיא שלנו".

 

 

אנה סרוטיקנה, אחת הצעירות שהתפשטה, סיפרה כי אף גורם לא עומד מאחורי הפעילות. על אופי הקמפיין אמרה הצעירה כי הכוונה הייתה למשוך את תשומת ליבם של קהל הגברים השותים בירה. "פשטנו את בגדינו מכיוון שקהל צרכני הבירה הוא בעיקרו גברים, וכך הצבנו להם בחירה - 'אנחנו או הבירה'", לדבריה.

זו ממש לא הפעם הראשונה שנשים מתייצבות בעירום ובפומבי לצד מנהיגי רוסיה. ראש הממשלה ולדימיר פוטין זכה גם הוא לפני מספר שבועות ל"מחוות עירום", כאשר נשים צעירות החלו לפשוט את בגדיהן בקמפיין שהפיצו באינטרנט, במטרה להגביר את התמיכה בראש הממשלה המתמודד אף הוא בבחירות הבאות לנשיאות.

טרם ברור מי משני האישים, מדבדב או פוטין, יהיה הנשיא הבא של רוסיה, אך בינתיים אין ספק כי שניהם זוכים באהדת הנשים במדינה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק