קנדה: צלב קרס וכתובת "האיסלאם ינצח" על קיר בי"ס יהודי

הקהילה היהודית בטורונטו סוערת, אחרי שאלמונים ריססו במהלך הלילה סיסמאות אנטישמיות ואיסלאמיסטיות על קיר בית ספר יסודי-יהודי ראשי, שלצדו פועל בית כנסת. אחד ממנהיגי הקהילה אמר כי הוא "בטוח שהמוסלמים יגנו זאת"

 

חברי הקהילה היהודית בטורונטו שבקנדה הגיעו הבוקר לתפילת השחרית באחד מבתי הכנסת שבעיר, ונחרדו לראות כי מבנה בית הספר שפועל בצמוד לו הושחת במהלך שעות הלילה על ידי אלמונים, שריססו על אחד מקירותיו צלב קרס ולצדו כתבו: "האיסלאם ישלוט".

בית הכנסת, הנושא את השם "בית תקווה", פועל בסמוך ל"אקדמיה העברית על שם רובינס", בית ספר יסודי-יהודי שבו מתחנכים מאות תלמידים. קצין משטרה מקומי האמון על חקירת התקרית אמר לכלי תקשורת קנדיים כי "מדובר, ללא ספק, באירוע רגיש מאוד. הבלשים שלנו פועלים לחשוף את זהות האחראים לו ולהבין מדוע בדיוק עשו דבר כזה".

הוא ציין כי באזור מתגוררים יהודים רבים, והביע חשש מפני "הבערת השטח" באמצעות אירועים דוגמת זה של ליל אמש. כוחות המשטרה שבו למקום ובמשך שעות ארוכות ערכו סריקות בשכונה שבה פועלים המוסדות היהודיים, וכן בודקים את תיעודי מצלמות אבטחה באזור מהשעות שבהן ככל הנראה התבצעה ההשחתה.

שמעון פוגל, מנכ"ל המועצה לקשרים שבין קנדה לישראל ועורך דין במקצועו, אמר כי המעשה האנטישמי ערער את תחושת הביטחון של צוות בית הכנסת ושל המורים בבית הספר הסמוך, התלמידים ובני משפחותיהם. עם זאת, הצהיר פוגל כי "אנו בטוחים שהשערורייה הזאת תזכה לגינוי חריף מצד האוכלוסייה המוסלמית בקנדה ומצד כל בני העדות והדתות השונות ששותפים לרצון לחיות כאן את החיים בביטחון, בשלום ובכבוד לכולם".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת