נורווגיה: דב קוטב הסתער על תיירים והרג אחד מהם

קבוצת מבקרים מבריטניה שהלכו להשקיף על בעלי החיים האדירים הותקפו על ידי אחד מהם, שהסתער עליהם - טרף אחד מהם ופצע קשה כמה נוספים. הם פונו במסוק לטיפול בבית חולים

המסוק שפינה את הפצועים בנורווגיה, היום (רויטרס)

נורווגיה עדיין מכונסת באבל בחלוף שבועיים מאז הטבח ההמוני שביצע בה איש ימין קיצוני, אבל היום אחר הצהריים אירע במדינה אירוע טרגי נוסף - שהפעם היה קשור דווקא במבקרים במדינה. צעיר בריטי, שהיה חלק מקבוצה של עשרות תיירים שביקרו באי סוואלבארד בצפון המדינה, נטרף על ידי דב קוטב שהסתער עליו ועל חבריו. לפי דיווחים מהשטח של רשת החדשות הבריטית BBC, נפצעו קשה עוד ארבעה מבין חברי קבוצת המבקרים - שמונה כ-80 איש. הם פונו במסוק לטיפול בבית חולים.

הצעירים הבריטים שהשתתפו במשלחת הם בני 16-23. מלשכת מושל מחוז טרומסו, העיר שבה ממוקם בית החולים שאליו פונו נפגעי התקרית, נמסר כי "קיבלנו דיווח באמצעות טלפון לווייני מקבוצת מטיילים בריטים שבו הם מסרו שהותקפו על ידי דב קוטב, וכן שאחד מהם מת ואחרים פצועים וזקוקים לעזרה דחופה. באזור שבו הם היו אין כבישים מכיוון שמדובר בקרחון, לכן הוזנק מטוס לפנות אותם".

עוד נמסר מלשכת המושל כי המקום שבו ביקרו חברי הקבוצה הוא אתר תיירות ידוע שבו נהוג להשקיף על דובי הקוטב, אם כי בימים אלו לא מדובר בעונה הפופולרית לכך. "בתקופה הזו של השנה, כשהקרח נמצא בתנועה, הסיכוי להיתקל בדובים קטן באופן יחסי", נכתב בהודעה. "דובי הקוטב ידועים כבעלי חיים מסוכנים מאוד, שיכולם לתקוף ללא כל סימן מקדים".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת