רוצחו של לייבי נמצא כשיר לדין

הקהילה היהודית בארצות הברית הזדעזעה לפני כחודש, כשחיפוש אחר הילד החרדי לייבי קלצקי בן ה-8 שנעלם, הסתיים במציאת גופתו המבותרת במקפיא של תושב ברוקלין לוי אהרון, יהודי גם הוא. כעת, אחרי שעבר בדיקה פסיכיאטרית, נמצא אהרון כשיר לעמוד לדין. אולם, סנגוריו שוקלים לטעון לאי שפיות זמנית

לוי אהרון במשפט (AP)

לוי אהרון, הנאשם ברצח של הילד לייבי קלצקי בן השמונה לפני כחודש בברוקלין שבניו יורק, עבר בדיקה פסיכיאטרית ונמצא כשיר לעמוד לדין. אהרון נאשם שפיתה את קלצקי להיכנס לרכבו, בפעם הראשונה שהלך קלצקי לבדו הביתה מקייטנה חרדית בה השתתף.

משמעות הדבר היא שאהרון מסוגל להיות מעורה בתכנית ההגנה במשפטו. בנוסף, עורך דינו של אהרון מסר לתקשורת כי אהרון מבין כי הוא עומד למשפט על כתב אישום המכיל חטיפה, חניקה למוות של קלצקי וביתור גופתו.

למרות שנמצא כשיר לדין, אהרון ככל הנראה ייטען שהיה לא שפוי בזמן ביצוע הרצח, ולכן יעבור עוד אבחונים פסיכיאטריים רבים במהלך החודשים הקרובים. "אנו שמחים שהוא נמצא כשיר לדין, אך אנו לא מסוגלים להמשיך במשפט עד שיסתיימו כל הבדיקות", אמרה עורכת הדין ג'ניפר מקאן.

גופה מבותרת נמצאה במקפיא

אהרון נעצר ב-13 ביולי, אחרי שבדירתו נמצאו חלקים מגופתו המבותרת של הילד לייבי. החלקים נמצאו במקפיא ביתו. כתב אישום הוגש נגדו בגין רצח מדרגה ראשונה וחטיפה. אם יורשע, הוא צפוי למאסר עולם ללא אפשרות חנינה.

אהרון כפר באשמה והוא מוחזק במעצר ללא אפשרות לערבות ומקבל טיפול פסיכיאטרי. התובע המחוזי של ברוקלין צ'רלס היינס אמר כי "בשום פנים ואופן אין נסיבות שיגרמו לי להסכים לעסקת טיעון. עם זאת, אחד מעורכי דינו של אהרון אמר כי הם עדיין שוקלים את האפשרות לכפור באשמה בתואנה לאי שפיות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת