צפו: הלוויתן שאוהב מוזיקת מריאצ'י

אמש נערכה חתונה בקונטיקט במקום לא שגרתי - באקווריום גידול ללוויתני בלוגה. אחד מהם, לוויתן צעיר בשם ג'ונו, שמע את הנגנים והגיע להפגין את צעדי הריקוד שלו. צפו בלוויתן המיוחד שכבש את לבם של הנוכחים בחתונה

לוויתן בלוגה חברותי בשם ג'ונו, שמתגורר ב"אקווריום מיסטיק", פארק מים בקונטיקט שבארצות הברית, גילה משהו חדש שלא הכיר - מוזיקת מריאצ'י מקסיקנית. ג'ונו שמע את הצלילים, התקרב לנגנים והביע בתנועות גוף את התענוג שהוא חש.

נגני המרי'אצ'י הגיעו ל"אקווריום מיסטיק" לכבוד חתונה שנערכה במקום. ג'ונו, הזכר שבלוויתנים, בחר להתקרב כדי לשמוע טוב יותר, בעוד ששתי לוויתניות בלוגה שחולקות איתו את האקווריום בחרו גם הן לשמוע, אבל מרחוק.

"הלוויתנים הקטנים בעלי המראה הייחודי יכולים לבחור אם להתקרב לאקווריום או לא", אומרת קלי אוניל, אחת המטפלות של הלוויתנים. "ג'ונו הוא לוויתן מלא מרץ ולהקת המריאצ'י בהחלט הציתה לו את הדמיון", הוסיפה אוניל.

לוויתני הבלוגה ידועים כ"כנריות של הים", זאת בשל הצלילים המגוונים שהם משמיעים. אוניל מסבירה כי ג'ונו אומן להביע אושר בעזרת תנועות הראש שלו. "בדרך כלל הוא עושה אותן כשהוא מזהה את המאמן שלו. התנועות הופכות נמרצות יותר כשהמאמנים לוקחים איתם דלי דגים טריים", היא מספרת.

בשבי, הסקרנות של לוויתן הבלוגה משעשעת את הצופים. בטבע, לעומת זאת, הסקרנות הזו מובילה לא אחת את בעלי החיים האלה לצרות. בארגון למען חיות הבר הבינלאומי מזכירים כי הלוויתנים נמצאים על סף הכחדה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת