הונגריה: פסטיבל ניאו נאצים המוני

"אתה מתלונן על ההגירה ועושה אותי חולהץ זו ההצבעה שלך שפתחה את הגבולות, צבוע מלוכלך שכמותך", שרה השבוע כוכבת הפופ השוודית סאגא, והלהיבה את ההמונים בפסטיבל ניאו-נאצי בהונגריה. בין המשתתפים באירוע גם פוליטיקאי לונדוני שחשב שלא ייתפס - אך תועד על ידי צוות של ה"סאן"

נאו-נאצים. ארכיון (גווארדיאן)

פוליטיקאי לונדוני שחשב שהוא נמצא הרחק מעין התקשורת, החליט השבוע לתת דרור לדעותיו הניאו-נאציות בפסטיבל של ימין קיצוני בהונגריה, אך תועד לרוע מזלו על ידי צוות של הצהובון "סאן" הבריטי.

בימים האחרונים נערך הפסטיבל בהשתתפות פעילי ימין קיצוני מכל רחבי אירופה. חבר המועצה הלונדונית נראה בין ההמונים מצדיע במועל יד וצועק בהתלהבות "זיג הייל". ואם זה לא מספיק, במהלך הפסטיבל שרה סאגא, נערת פופ שוודית, את אחד השירים האהובים ביותר על אנדרס בריוויק, הרוצח הפנאט הנורווגי.

צוות ה"סאן" הגיע לפסטיבל השנאה תחת מסווה והתערה בין עשרות אלפי הפעילים הניאו-נאצים. הצוות מצא אנשים שמדברים על עליונות הגזע הלבן, ספרים של אדולף היטלר ולצידן גם חולצות, דגלים וסמלים של הרייך השלישי.

בשיאו של הערב, הלהיבה את ההמון סאגא, שמילותיה ריגשו את כולם. בזמן שהיא זעקה משפטים גזעניים, ענה לה הקהל בסיסמאות נאציות. את השורות שפירט בריוויק במניפסט הרצח שלו, היא אמנם הדגישה - אך הקהל כבר ידע אותן בעל-פה. "אתה מלונן על הגירה ועושה אותי חולה. זו ההצבעה שלך שפתחה את הגבולות, צבוע מלוכלך שכמותך", היא שרה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת