חבר קונגרס בעד שחרור פולארד

קריאה נדירה בארה"ב לשחרור המרגל הישראלי: חבר הקונגרס האמריקני ברני פרנק מצטרף היום לקריאות הרבות לשחרורו לאלתר של פולארד. דבריו של פרנק באים על רקע הדיווחים על החמרה במצבו הרפואי של פולארד שנלקח אתמול לניתוח דחוף מהכלא

התבטאות חריגה בנוגע למרגל הישראלי ג'ונתן פולארד: חבר הקונגרס האמריקני מטעם המפלגה הדמוקרטית, היהודי ברני פרנק, נאם היום בבית הנבחרים ובהתבטאות נדירה באופן יחסי קרא לנשיא אובמה להיענות לקריאות ולשחרר לאלתר את המרגל הישראלי ג'ונתן פולארד, ששוחרר אחר הצהריים מבית החולים שבו עבר ניתוח.

פרנק, שביקש רשות לנאום ולהתייחס לגורלו של פולארד, ציין כי האינטרס ההרתעתי של ארצות הברית כבר מוצה מעל ומעבר בעצם החזקתו של המרגל הישראלי. הוא גם האשים כי פולארד נאלץ לשלם מחיר גבוה בהרבה מכל אדם אחר שביצע עבירת ריגול דומה לשלו, במיוחד בהתחשב בעובדה שמדובר במדינה ידידותית.

רעייתו של המרגל, אסתר פולארד, קיבלה דיווח מהכלא שלפיו עבר בעלה את הניתוח בהצלחה, כי נמצא בהכרה אך סובל מכאבים עזים. היא הביעה תקווה שתוכל לשוחח עם בעלה ולדרוש בשלומו בהקדם האפשרי. "מאז אתמול אנשים לא מפסיקים להתקשר בדאגה לגורלו של ג'ונתן. העובדה שהוא עבר את הניתוח בשלום נותנת הקלה זמנית אך לא פיתרון".

פולארד הוסיפה: "הוא חייב לבוא הביתה ולקבל את הטיפול הרפואי והשיקום שהוא כה זקוק לו. אחרי 26 שנה הוא חלש מאוד ונמצא בסכנה מתמדת". מהוועד למען פולארד נמסר היום: "כבר לפני חודשים הזהרנו שזה רק עניין של זמן עד המשבר הרפואי הבא. בקרוב יגיעו עשרות מחוקקים אמריקניים התומכים בישראל, אנו מפצירים בראש הממשלה ובנשיא לבקש מהם בכל כוחם לסיים את הטרגדיה בטרם יהיה מאוחר".

"הוא סובל מכאבי תופת"

עדי גינזבורג מהמטה לשחרור ג'ונתן פולארד אמר אמש לחדשות 2 באינטרנט, כי "בתקופה האחרונה מצבו של יונתן החמיר. הוא סובל מהרבה מאוד סיבוכים רפואיים, כאבי תופת".

"בתנאי הכלא התפתחו אצלו בעיות בכליות. יש בכלא תנאי חום קיצוניים, אין הרבה מקרים שבהם מישהו מוחזק 26 שנה בתנאים בהם יונתן מוחזק. כל המערכות שלו החלו לקרוס. הוא משתמש בהרבה מאוד משככי כאבים ותרופות", הוסיף גינזבורג.

הוא פירט כי: "הוא לקח את מות אביו ואת העובדה שלא שוחרר להלוויה, מאוד קשה. זה השפיע עליו פיזית ונפשית".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת