פולארד יצא מהכלא לניתוח דחוף בשל החמרה במצבו

במטה לשחרור ג'ונתן פולארד דיווחו הערב כי המרגל הישראלי פונה מבית הכלא בארה"ב לבית חולים מקומי, לצורך ניתוח דחוף - ככל הנראה עקב בעיית כליות חמורה. "כל המערכות שלו החלו לקרוס. הוא משתמש בהרבה מאוד משככי כאבים ותרופות", נמסר. "הוא לקח את מות אביו ואת העובדה שלא שוחרר להלוויה, מאוד קשה"

המרגל הישראלי ג'ונתן פולארד הובהל היום מבית הכלא בו הוא כלוא בצפון קרוליינה, ארה"ב, לבית חולים מקומי לצורך ניתוח דחוף, ככל הנראה עקב בעיות כליות חמורה ממנה הוא סובל.

עדי גינזבורג מהמטה לשחרור ג'ונתן פולארד אמר הערב לחדשות 2 באינטרנט, כי "בתקופה האחרונה מצבו של יונתן החמיר. הוא סובל מהרבה מאוד סיבוכים רפואיים, כאבי תופת".

"בתנאי הכלא התפתחו אצלו בעיות בכליות. יש בכלא תנאי חום קיצוניים, אין הרבה מקרים שבהם מישהו מוחזק 26 שנה בתנאים בהם יונתן מוחזק. כל המערכות שלו החלו לקרוס. הוא משתמש בהרבה מאוד משככי כאבים ותרופות", הוסיף גינזבורג.

הוא פירט כי: "הוא לקח את מות אביו ואת העובדה שלא שוחרר להלוויה, מאוד קשה. זה השפיע עליו פיזית ונפשית".

"להערכתנו כרגע הדבר המרכזי ממנו סובל יונתן זו בעיה חריפה מאוד בכליות. הוא פונה לבית החולים ומשיקולי ביטחון של הכלא, הם לא אומרים לאן בדיוק. בכלל, הם נמנעים מאוד מלהוציא אותו מהכלא אלא אם כן מדובר במקרה חירום", הוסיף גינזבורג.

הוא סיכם והזהיר: "בפעם הקודמת שיונתן הגיע לרופא, הוא אמר לו שאם לא היה מגיע לשם תוך זמן קצר, הוא לא היה מגיע בכלל. מדובר כרגע על ניתוח. נותר רק להתפלל ונקווה לטוב".

נזכיר, כי בעבר פולארד כבר הוצא מהכלא לניתוח דחוף כשהוא במצב קשה. הרופא שטיפל בו אמר אז, כי אם היה מגיע 24 שעות מאוחר יותר, זה היה מאוחר מדי.

 יו"ר השדולה למען יהונתן פולארד בכנסת ח"כ אורי אריאל, מסר בתגובה: "מאסרו של יהונתן הוא עוול הומניטרי מלכתחילה. המשך המאסר, למרות הפער העצום בין תקופת מאסרו לבין מאסרם של אנשים שעברו עבירות דומות - הוא עוול הומניטרי כפול. כעת, כשיהונתן על שולחן הניתוחים לאחר שחודשים סבל מכאבי תופת והתייסר בכאביו, המשך המאסר צריך לכאוב בחוש המצפון של כל אמריקני באשר הוא. אני קורא שוב לנשיא אובמה לשחררו מיד, לא כי הוא לא אשם - אלא כי לא מחזיקים אדם חולה ובלתי מסוכן כל כך הרבה שנים במאסר. אני קורא לכל אזרח אמריקני להעלות את הנושא לסדר היום ולא לוותר, עד שיהונתן יחזור הביתה, בריא ככל הניתן".

בהכנת הידיעה השתתף אהרון ברנע

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת