פוטין: "ארה"ב - פרזיט על העולם"

לראש ממשלת רוסיה נמאס לראות את ההתנהלות הכלכלית האמריקנית. היום הוא יוצא נגדה ונגד הנשיא אובמה במתקפה יוצאת דופן במיוחד, ומכנה את האמריקנים "פרזיטים". לדבריו, האמריקנים "חיים מעבר ליכולות שלהם ומעבירים את משקל הבעיות שלהם לכלכלת העולם"

פוטין. תוקף את האמריקנים (רויטרס)

בזמן שבארצות הברית ממשיכים להיאבק על כל דולר בתקציב, ברוסיה מותחים ביקורת חריפה במיוחד על ההתנהלות הכלכלית האמריקנית. "האמריקנים הם פרזיטים על הכלכלה העולמית, הדולר מאיים על השווקים ברחבי העולם", אומר היום ראש ממשלת רוסיה ולדימיר פוטין. "הם חיים מעבר ליכולות שלהם ומעבירים את משקל הבעיות שלהם לכלכלת העולם".

במהלך שיחה עם קבוצת נוער שהגיעה לסיור בקרמלין, תקף פוטין את וושינגטון. "הם חיים כמו פרזיטים על הכלכלה העולמית ויש להם מונופול על הדולר", אמר האיש החזק ברוסיה והוסיף: "תודה לאל שהיה לאמריקנים מספיק שכל ואחריות כדי להעביר את תכנית הקיצוצים" .

לא סומך יותר על הדולר האמריקני

הנשיא האמריקני ברק אובמה הצליח להעביר אמש את תכנית הקיצוצים על סך 2.4 טריליון דולר מהגרעון בתקציב האמריקני. התכנית תתפרס על פני 10 השנים הבאות, אחרי מו"מ פוליטי ארוך וקשה מול קונגרס עם רוב רפובליקני. הנשיא הצליח לשמור על דירוג האשראי הגבוה של ארה"ב והסיר או דחה את האיום על הכלכלה האמריקנית וכלכלת העולם.

אבל פוטין, שמזכיר בכל הזדמנות שרוסיה מחזיקה באגרות חוב אמריקניות רבות, ממשיך לבקר את מדיניות החוץ והמדיניות הכלכלית של וושינגטון. "אם באמריקה יש כשלים בהתנהלות - זה משפיע על כולנו", הוא אומר. "מדינות כמו רוסיה וסין מחזיקות חלק גדול מהחסכונות שלהן בכלכלה האמריקנית, אנו צריכים למצוא מטבע נוסף לרזרבות שלנו".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת