צפו: סרטון חדש מהפיצוץ באוסלו

סרטון חדש שנחשף, מתעד את רגע הפיצוץ באוסלו מבית קפה סמוך. בסרטון ניתן לראות את הנזק שנגרם למקום בעקבות גל ההדף. שמונה בני אדם נהרגו בפיצוץ באוסלו ו-69 בני אדם נוספים נהרגו בירי באי אוטויה ב-22 באוגוסט

בעוד שבנורווגיה ממתינים לפתיחת משפטו של הרוצח ברייוויק מתפרסם סרטון חדש מבית קפה הסמוך למקום בפיצוץ באוסלו הבירה. בסרטון המצורף נראה רגע הפיצוץ דרך עדשת מצלמת אבטחה במקום ואת גל ההדף שהיכה לאחר הפיצוץ.

צפו ברגע הפיצוץ:

 

 

"חשבנו שמדובר בבדיחה"

שעות לאחר פיגועי הטרור בנורווגיה נחשפו תצלומים שמראים את היקף הזוועות באי אוטויה הסמוך לבירה אוסלו, שם נרצחו לפחות 69 צעירים. בתמונות ניתן לראות את מאמצי חילוצם של הפצועים, ושל האנשים שהחליטו לברוח למים במהלך מסע הירי. "חשבנו בתחילה שמדובר בבדיחה", אמרו עדי ראייה, "הוא הסתובב עם מדים של שוטר וירה לכל עבר. זה היה מפחיד".

מעדויות נוספות עולה כי אנדראס ברינג ברייויק, החשוד בביצוע הטבח, התכונן אליו במשך זמן רב. "הוא הגיע עם שקית, שבדיעבד מתברר שהייתה שקית מלאה בכלי נשק, חומרי נפץ ותחמושת מסוגים שונים", אמרו קציני משטרה שהגיעו לאי. ברייויק נעצר מיד על ידי המשטרה המקומית, שחשדה בתחילה כי מדובר במעשה טרור מטעם קיצונים איסלאמיים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק