צ'כיה: "נתפסת" נוהג לא שיכור? קבל בירה ללא אלכוהול

משטרת התנועה במדינה פתחה במלחמת חורמה בתופעת הנהיגה בשכרות, במבצע משותף לה ולמבשלות הבירה המקומיות. נהגים שייבדקו בדרכים ויימצאו בלא אחוזי אלכוהול גבוהים בדמם יקבלו שי - בירה לא משכרת

נהגו לא בגילופין - וקבלו בירה מהמשטרה (חדשות 2)

תופעת הנהיגה בשכרות לא גובה קורבנות רק בישראל, וגם בצ'כיה החליטו להכריז עליה מלחמת חורמה - בצעד יצירתי ויוצא דופן שעשוי להעלות חיוך הן על האזרחים והן על השוטרים.

במהלך משותף למשטרת התנועה הצ'כית ולאיגוד מבשלות הבירה במדינה, הוחלט להגביר את בדיקות האלכוהול לנהגים בדרכים. מי שיימצא נוהג שלא בגילופין, יקבל על כך שי - בדמות בקבוק בירה ללא אלכוהול.

סגן מפכ"ל משטרת צ'כיה, ולדיסלב הוסאק, אמר במסיבת העיתונאים שבה הוכרז על צאתו לדרך של המיזם כי מטרתו היא מחד, לקבל את הנהגים בסבר פנים יפות בבדיקות המשטרה ומאידך, לתגמל נהגים ולתת להם תמריץ לציית לחוק. במבצע החדש ישתפו פעולה עם משטרת התנועה הצ'כית כ-84% ממבשלות הבירה במדינה.

הוסאק הסביר כי "מספר הקורבנות בתאונות שנגרמו בשל השפעת אלכוהול בשנתיים האחרונות חצה את רף 100 ההרוגים בשנה. לכן אנו מקבלים בברכה כל יוזמה שתוכל לסייע באופן משמעותי למגר את התופעה השלילית הזאת". לדבריו, במחצית הראשונה של השנה הנוכחית נעצרו ברחבי צ'כיה כ-12,000 נהגים בעודם בגילופין - עלייה של 2.4% מהשנה שעברה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק