רמטכ"ל אירן: הטבח בנורווגיה - בגלל ישראל

מפקדו העליון של צבא הרפובליקה האיסלאמית העביר לנורווגים האבלים מסר שלפיו עליהם להפנות את האצבע המאשימה להתרחשות הטבח בשבוע שעבר לעבר ישראל, שבזכות מעשי הרצח - "חשה תחושת ניצחון"

נשיא אירן, מחמוד אחמדינג'אד. ארכיון (רויטרס)

בזמן שנורווגיה ממשיכה להתאבל על הטבח המחריד שביצע לפני כשבוע איש הימין הקיצוני אנדרס ברייויק - טען היום הרמטכ"ל האירני, חסן פירוזבאדי, כי "הציונים" הם שעומדים מאחורי מעשי הזוועה, בהסבר שישראל "מלבה את פעילות הימין הקיצוני באירופה ומנצלת את הטרור לטובתה".

לפי הדיווח באתר החדשות האירני  "פרס טי.וי", הזהיר פירוזבאדי את מדינות המערב לכך שעליהן "להיות מודעות לכך שהאג'נדה הציונית משחקת עם אנשי העולם כדי לממש את מטרותיה".

המפקד העליון של צבא אירן אף האשים כי "עם היוודע דבר הטבח, התעוררה במשטר הציוני תחושה של ניצחון. הוא מנסה לפלג את הנצרות ולגרום לה להיות "נצרות ציונית" - מצב שבו ייאלץ כל העולם להיות בכוננות-על, עם האצבע על הדופק".

הרוצח - תומך נלהב של ישראל

זמן קצר אחרי חשיפת זהותו של ברייויק, אותר באינטרנט גם מסמך השנאה שחיבר באנגלית נגד האיסלאם לפני הרצח שמהווה מעין מניפסט תמיכה בישראל.

במסמך הוזכרה ישראל יותר מ-300 פעמים. ברייויק, שהגדיר עצמו תומך נלהב בציונות, מהלל ומפאר את בנימין זאב הרצל, ותוקף את הממסד הפוליטי האירופי מכיוון שהוא רואה בו בן ברית נגד מדינת ישראל.

הרוצח מציין לשבח את זה שישראל לא מעניקה למרבית המוסלמים שחיים תחת שליטתה זכויות אזרח - בניגוד למדינות אירופה השונות. בנוסף, הוא מגלה בקיאות בנבכי הקואליציה של בנימין נתניהו ומשבח אותו על כך שחבר למפלגת "ישראל ביתנו" ולש"ס, ולא נמנע מלהקים גוש ימני-קיצוני גם במחיר עימות עם ארצות הברית.

נוסף על כך, ציטט ברייויק שורה של פרופסורים ישראלים, ובהם איתמר אבינוביץ ואייל זיסר. הוא אף ציין כי נהג לקרוא פרסומים בערוץ 7 ובעיתון "הארץ". בחיבור הוא כתב, בין היתר, כי: "הגיע הזמן להפסיק את התמיכה הטיפשית בפלסטינים...ולהתחיל לתמוך בבני דודינו התרבותיים - ישראל".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת