ברייויק הודיע למשטרה: "המשימה הושלמה"

פרטים חדשים עולים מחקירתו של אנדרס ברייויק, שטבח בעשרות אנשים לפני שבוע בנורווגיה. לאחר ש"השתעמם" מהירי בבני הנוער באי אוטויה, ונשארה לו תחמושת רבה, התקשר ברייויק למשטרה ואמר: "כאן החייל ברייויק – המשימה הושלמה". אתמול נערכה ההלוויה הראשונה של הרוגה בטבח, ממוצא עירקי

אנדרס ברייויק על רקע "אי המוות" (חדשות 2)

בנורווגיה נמשכת כל העת חקירת הטבח שזעזע את המדינה בשבוע שעבר. שעה שאתמול נערכה שם ההלוויה הראשונה לאחת ההרוגות, העלתה חקירת המשטרה לפי דיווחים שונים כי הרוצח אנדרס ברייויק התקשר למשטרה לאחר שטבח בעשרות אנשים ואמר: "כאן החייל ברייויק - המשימה הושלמה".

מניין ההרוגים מהירי הקטלני באי אוטויה, עומד על 77. סביב האי ממשיכות להתגלות גופות של צעירים שנורו למוות ונשטפו עם זרם המים. שמונה נוספים נהרגו בפיצוץ מכונית התופת בלב הבירה אוסלו.

במשטרת נורווגיה אמרו כי ברייויק כנראה "השתעמם" מהירי בעשרות הצעירים ששהו במחנה מפלגת הלייבור באי והתקשר למשטרה, זאת מכיוון שעדיין הייתה לו תחמושת רבה לרובה ולאקדח בהם השתמש.

הלוויה ראשונה להרוגה בטבח

"היו עוד 'פרויקטים' בגדלים שונים לאותו יום שישי", אמר פרקליטו של ברייויק. "הדברים שקרו באותו יום, ואני לא רוצה להיכנס לזה, התרחשו באופן שונה ממה שהוא תכנן".

בנורווגיה כאמור התקיימה אתמול ההלוויה הראשונה להרוגה מהטבח, באנו ראשיד, בת 18 במותה, שנמלטה עם משפחתה מעירק. מאות אנשים הגיעו ללוות אותה בדרכה האחרונה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת