מאמץ נוסף של אובמה להביא להעלאת תקרת החוב

הנשיא האמריקני ברק אובמה נקט היום בצעד נוסף במסגרת לחציו על הסנאט להגיע לפשרה בנושא הגדלת תקרת החוב הלאומית. אובמה הפיץ בקרב האזרחים האמריקנים ברשתות החברתיות קריאה להפעיל לחץ על חבריהם בקונגרס בנושא. "אסור לנו להגיע לחדלות פירעון", הזהיר אובמה לקראת יום שני הקרוב

פאניקה בארה"ב לקראת יום שני. אובמה (AP)

נשיא ארצות הברית ברק אובמה החליט היום שוב להפעיל את המומחיות שלו ברשתות חברתיות ובמדיה חדשה - הפעם כדי להפעיל לחץ על חברי הקונגרס הרפובליקנים לתמוך בתכניתו להגדלת תקרת החוב הלאומית ולמנוע מהמדינה להגיע לחדלות פירעון.

אובמה פנה לאזרחים האמריקנים באמצעות הרשתות החברתיות וביקש מהם לשלוח דואר אלקטרוני או לטלפן לנציגיהם בקונגרס, בדגש על הרפובליקנים שמתנגדים למהלך, ולדרוש מהם להגיע לפשרה ולסיים את משבר התקציב.

הנשיא האמריקני אף נשא היום נאום בוושינגטון, ארבעה ימים לפני המועד שבו צפויה ארה"ב להגיע לחדלות פירעון, ועמד פעם נוספת על החשיבות שבהעלאת תקרת החוב הלאומית. הרפובליקנים, מצידם, ובראשם מנהיג הרוב ג'ון ביינר, מתנגדים למהלך ודורשים קיצוץ חד בתקציבים.

"הצדדים לא רחוקים מהגעה לפשרה", אמר הנשיא האמריקני בנאומו. "אסור לנו לאבד את דירוג האשראי הגבוה רק בגלל המחלוקות במערכת הפוליטית", הוסיף.

מקורבים לביינר טוענים כי הוא עצמו מעוניין מאוד בפשרה דו-מפלגתית, אך אין לו את הכוח להשיג את הרוב הנדרש בקרב מפלגתו, בייחוד בשל התנגדות חברי "מסיבת התה". יצוין עם זאת כי בחוקה האמריקנית קיים סעיף שמאפשר לנשיא להגדיל את תקרת החוב הלאומית ללא אישור בתי הנבחרים, אך אובמה הצהיר שלא יעשה זאת.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת