רוסיה: צוללת גרעינית עולה באש

דרמה ברוסיה: צוללת גרעינית שעגנה במספנה לצורך שיפוצים עלתה באש, והעשן שעולה ממנה נראה למרחוק. סוכנויות ידיעות ברוסיה טוענות כי הכור הגרעיני שעל סיפונה כובה לפני שפרצה האש, וכי לא היה נשק על הסיפון. בחיל הים הרוסי מסרבים לפרסם מהו הנזק שנגרם באירוע או האם יש חיילים שנפגעו מהאש

הצוללת עולה באש, היום (RT)

עשן רב מיתמר מאז שעות הצהריים (שלישי) מעל המספנה הצבאית "יוזדוצ'קה" של חיל הים הרוסי, שם צוללת המונעת בכוח גרעיני עולה באש. כל האזור נסגר לתנועה אזרחית וכוחות מקומיים עמלים על כיבוי הדליקה. עדיין לא ברור אם יש נפגעים או נזק.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

הצוללת, מדגם "אנטיי 949", עגנה במספנה לצורך שיפוצים כשבשלב מסוים ומסיבה שאינה ברורה פרצה בה שריפה. סוכנות הידיעות הרוסית "אינטרפקס" מדווחת כי לא היו כלי נשק על סיפון כלי השיט בזמן השיפוצים.

סוכנות הידיעות "איטר-טאס", הנחשבת מקורבת למשטר, ציטטה מקורות שלפיהן הכור הגרעיני של הצוללת כובה לפני שהאש פרצה. נושא הבטיחות בצי הצוללות הרוסי נחשב רגיש במיוחד. הצוללת שעולה באש היא מאותו דגם שאליה השתייכה הצוללת "קורסק" - צוללת גרעינית שטבעה על 141 אנשי צוותה בשנת 2000.

נושא התנהלות הממשלה הרוסית באסון היה אחד האתגרים הראשונים לשלטונו של ולדימיר פוטין, והוא הפנה זרקור למצב התחזוקה והבטיחות של כלי הנשק הרוסים מאז התפרקות ברית המועצות ב-1991.